19 квітня 2018 р.

У Чернігові визначені адреси, за якими цього року робитимуться поточні ремонти доріг

Адреси, за якими цього року будуть робити поточні ремонти доріг у Чернігові, назвав сьогодні, 18 квітня, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради.

Це такі вулиці:

• Шевченка - 4 км
  • Толстого - 2,8 км
  • Ріпкінська - 650 м
  • Малиновського (заїзд на фабрику)- 1 км
  • Музикальна (яка зв’язує вул. Толстого і І. Мазепи) - 650 м
  • пр. Миру (від вул. Льотна до перехрестя з обласною лікарнею) - 1,8 км
  • 1 Травня (за потреби робитиметься частинами) - 3,7 км
  • Молодчого (вул. Шевченка – пр. Перемоги) – 1,1 км
  • Дніпровська – 960 м

А також ділянки вулиць:

• вул. Кільцева – до 2 км
  • Незалежності – 800 м
  • Гагаріна (від вул. Глібова до місця розвороту тролейбусів) – 900 м
  • Музейна - 0,4 км
  • Лісковицька – 1,1 км
  • Жабинського - 1,2 км
  • Старобілоуська - 800 м
  • Самоквасова - 700 м
  • Текстильників - 800 м

(За цими адресами буде робитися поточний ремонт доріг суцільним шаром асфальту. А ямкові ремонти та ремонти струменевим методом охоплять усі решту доріг міста з твердим покриттям).

Міський голова також зазначив, що загальна протяжність цих доріг - близько 26 км, тобто це сумарно площа порядку 260 тис. кв м. Якщо зробити умовні розрахунки на таку площу, то на поточний ремонт цих доріг загалом необхідно близько 109 млн грн – і це без додаткових робіт (заїзні "кишені" на зупинках, пониження, бордюри, шахти та ін). З них на асфальт, якого знадобиться 32,5 тис. т, необхідно близько 76 млн грн. Якщо врахувати ще й додаткові роботи, то загалом на поточний ремонт необхідно близько 120 млн грн. Але зараз місто закладає 115 млн грн.

Ці кошти будуть спрямовані саме на поточний ремонт доріг, а не на капітальний:

- Хочу ще раз зазначити, що це найдешевший ремонт. У мене як у людини, яка все життя має відношення до господарських справ, така думка щодо поточного ремонту. Я розумію таке співвідношення: 90% - на капітальні, а 10% - на поточні. Якби це були особисто мої кошти чи бізнесових структур, то я робив би виключно дорогий, але правильний, надійний капітальний ремонт доріг, на який необхідно у 3 рази більше коштів, ніж на поточний. Але у міста, на жаль, немає на це коштів і ми вимушені йти на поточні ремонти, - сказав Владислав Атрошенко.

Міський голова також пояснив, що на цей поточний ремонт доріг будуть розподілятися кошти міського бюджету з інших напрямків. А саме: тимчасово, не шкодячи ніяким процесам, знімаються кошти по напрямкам управління капітального будівництва – 39,5 млн грн, управління освіти – 6 млн грн, з капітального ремонту доріг (з вул. Молодчого) – 10 млн грн.

На поточний ремонт доріг зараз у міському бюджеті-2018 вже закладено близько 42,5 млн грн і 79 млн грн на капітальний ремонт доріг міста (на завершення минулорічного ремонту вул. Рокоссовського, Берегової). Крім того, на ремонт дороги при в'їзді до міста з боку Києва закладено 21 млн грн з міського бюджету та 23 млн грн з державного бюджету.

- В’їзд до міста потрібно робити дорого, із застосуванням сучасних стандартів - адже це один із найкрасивіших в’їздів серед міст України. КП «Зеленбуд» буде закупати 5-7 річні красиві, сформовані дуби, щоби вздовж дороги зробити красиву алею. Крім того, буде зроблене сучасне освітлення, огородження та пішохідна зона, відповідної якості розмітка та дорожнє покриття. Я дуже прошу не критикувати, а підтримати таке рішення. Якщо у когось є бачення, що це коштує дешевше, то нехай разом з цим люди зрозуміють, що все це перевірятиметься відповідними службами. Великі бюджетні витрати перевіряються ними в першу чергу, - підкреслив міський голова.

Перерозподіл коштів для здійснення поточного ремонту доріг міста передбачений змінами та доповненнями до Комплексної цільової Програми розвитку житлово-комунального господарства міста Чернігова на 2017-2020 роки, які затверджувалися на сьогоднішньому засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради.