21 лютого 2018 р.

На Валу будуть видалені тільки аварійно-небезпечні дерева (ФОТО)

У зв’язку з увагою громадськості до попереднього обстеження дерев на території Валу, яке здійснюється комісією у складі працівників КП «Зеленбуд», представника Державної екологічної інспекції України та представника Управління ЖКГ міста,  публікуємо фотозвіт про дерева, визнані аварійно-небезпечними.

Довідково:

Згідно Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою КМУ №1045 від 01.08.2006, видалення зелених насаджень здійснюється у тому числі тоді, коли є аварійні, сухостійні та фаутні дерева, а також дерева самосівів і порослеві з діаметром кореневої системи не більше ніж 5 см.

Відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, аварійне дерево – це дерево, яке може складати загрозу для життя та здоров’я пішоходів, транспортних засобів, може пошкодити лінії електропередач, будинки, споруди або знаходиться у пошкодженому стані внаслідок снігопадів, вітролому, урагану та інших стихійних природних явищ, або за наявності гнилої серцевини ствола, значної суховершинності, досягнення вікової межі тощо.

Норми державного стандарту України № 3404-96 надають визначення суховершинних дерев, які характеризуються наявністю сухої вершини на ростучому дереві та фаутних дерев – це дерева з пошкодженнями та вадами стовбурів різного походження (наявність дупел, сухобокості, тріщин, напливів деревини, механічних пошкоджень, ушкоджень шкідниками, хворобами тому подібне).

Попереднє обстеження стану дерев на території парку проводиться з метою виявлення зелених насаджень, що можуть нести загрозу життю та здоров’ю відвідувачів (аварійних, фаутних та таких, що досягли вікової межі).

Попередня інформація на цю тему: http://chernigiv-rada.gov.ua//news/view/10686

За інф. КП «Зеленбуд» Чернігівської міської ради