12 червня 2018 р.

У Чернігові розпочали готуватися до зимового періоду та вивчають нові технології прибирання в скверах

Підготовка до зими в Чернігові вже розпочалася. Тендер на закупівлю 8 тисяч тон солі для потреб КП «АТП-2528» Чернігівської міської ради уже оголошено. Про це розповів начальник КП «АТП-2528» Руслан Волок сьогодні, 12 травня, під час своєї доповіді на розширеній міській нараді в Чернігівській міській раді.

За його словами в порівнянні з минулим роком ціни на сіль зросли на 45-50%. Одночасно зросли ціни й на послуги транспортування залізничним транспортом.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зазначив, що потрібно прискорити процес закупівлі й забезпечити наявність 5 тисяч тон солі до початку сезону.

Після короткої доповіді про стан справ по підготовці підприємства до зимового періоду керівник КП «АТП-2528» розповів, скільки працівників забезпечує чистоту вулиць Чернігова.

За словами Руслана Волока, чистота вулиць міста – один з основних показників рівня його благоустрою. Вагомий внесок для утримання міста в чистоті вносить і КП «АТП-2528», основними видами діяльності якого є надання послуг: санітарне прибирання міста (підмітання вулиць, прибирання снігу), санітарна очистка (вивезення сміття), утримання та експлуатація полігону, знешкодження твердих побутових відходів, утримання вулично-дорожньої мережі. Загалом цими питаннями займається 313 чоловік. Зокрема: в автоколоні №1, яка займається санітарною очисткою працює – 53 чол, у автоколоні №2, яка займається санітарним прибиранням працює – 117 чол, ремонтом та утриманням опікується  - 40 чол, адміністративний персонал – 22 чол. та інші працівники.

Санітарне прибирання міста здійснює 117 чоловік. Згідно з укладеними договорами підприємство прибирає 88 об'єктів благоустрою міста загальною площею 1 млн 555 тис м2, протяжністю 148 км. Крім того, в зимовий період проводиться механізована очистка тротуарів від снігу площею - 369 тис м2. У цілому за рік підприємство вивозить близько 10 тис тонн ґрунту і близько 10 тис тон сміття.

Автоколона № 2, задіяна в прибиранні міських територій, складається з 56 одиниць транспортних засобів. Велика частина - це нові універсальні машини і трактори, які були закуплені в минулому році.

У 2017 році очищено від вуличного сміття 67 млн м2 проїжджої частини доріг, і 48 млн м2 - оброблені протиожеледними матеріалами в зимовий період. КП «АТП-2528» також здійснює ручне прибирання міста (тротуари, прибордюрну частину) п'ятьма бригадами загальною чисельністю 50 чол. - 39 прибиральниць і 11 вантажників. Загальна площа території по ручному прибиранні влітку становить 213 тис м2, взимку - 12,5 тис м2.

Санітарну очистку здійснює 53 працівника. У 2017 році вивезено 540,2 тис м3 твердих побутових відходів на Полігон (с. Масани). 62,2 тис м3 рідких побутових відходів прийнято на зливній станції, з них - 12,8 тис м3 вивезено асенізаційним транспортом АТП-2528.

Середня заробітна плата водія у 1 кварталі 2017 року становила 4242 гривні, а станом на 1 квартал поточного року - 8357 грн. Тобто вона збільшилася на 4115 гривень.

Для надання послуг із санітарної очистки автоколоною №1 використовується 39 спеціалізованих автомобіля, зокрема, 4 асенізаційних машини та 35 сміттєвозів.

Утримання та експлуатацію полігону знешкодження твердих побутових відходів  здійснює 15 чоловік. Його загальна площа 29,4042 га, площа прийому відходів 23,8842 га. Обсяг побутових відходів, прийнятих на полігоні з дня відкриття становить більше 24 млн м3 (6 млн т).

Підрозділ утримання та ремонту вулично-дорожньої мережі почало працювати в складі підприємства «АТП-2528» з березня 2017 року. Чистий дохід від його діяльності склав - 19,321 млн грн або 28% від чистого доходу підприємства, що є другим результатом в діяльності підприємства за підсумками року. Цей підрозділ здійснює ямковий ремонт, ремонти тротуарів та доріг з використанням фрезерування, а також грейдування грунтових доріг.

Капітальні інвестиції

За рахунок місцевого бюджету в 2017 р. придбано основних засобів на суму - 34 649 тис грн.

Серед них:

• 4 трактори - щітка МТЗ-82 загальною вартістю - 2441 тис грн;

• 2 трактори з грейферним обладнанням МТЗ-82 - 1820 тис грн;

• 2 Амкадор - 2995 тис  грн;

• 10 самоскидів МАЗ 5550 С3 - 16 311 тис грн;

• 4 самоскида МАЗ 6501 С5 - 10 461 тис грн;

• навісне обладнання - 621 тис грн;

Закупівля проведена в системі PROZORRO, що дало можливість зекономити 1 млн 563 тис гривень. За кошти підприємства в 2017 році придбано матеріальних і не матеріальних засобів на суму 2 195 тис грн.

Після заслуховування звіту Владислав Атрошенко дав доручення КП «Зеленбуд» та ЖЕКам вивчити технологію прибирання в скверах, парках інших міст,  де покладена тротуарна плитка.

- Потрібно прийняти виважене рішення, яку суміш використовувати взимку прибирати в скверах та в інших місцях, де викладена плитка. Треба подумати, що краще: сіль, пісок чи інші варіанти, - сказав Чернігівський міський голова.