25 червня 2018 р.

Чернігів стрімко піднявся в рейтингу комфортності українських міст

Чернігів вражаюче піднявся в рейтингу комфортності українських міст, який складається журналом «Фокус». Уперше наше місто увійшло у 10-ку кращих, зайнявши 7 місце з загальним балом 50,9. Попереду нас міста-мільйонники – Харків, Одеса, Дніпро - які мають незрівнянно більші можливості, ніж Чернігів.

За інформацією видання, оцінювалися сім критеріїв. А саме: економічне становище міста (максимум 20 балів, де враховувалося співвідношення між середнім рівнем офіційної зарплати й вартістю базового споживчого кошика, ціна однокімнатної квартири економ-класу і вартість її оренди), легкість пошуку роботи й можливостей для освіти (максимум 20 балів), оцінка якості муніципальних послуг самими містянами (максимум 20 балів), перспективи для ведення бізнесу (максимум 10 балів), безпека проживання (максимум 10 балів), екологія (максимум 10 балів) та інфраструктура міжміського транспорту (максимум 10 балів).

За критерієм якості муніципальних послуг Чернігів отримав майже 15 балів із 20 можливих. За основу в цьому критерії взяті результати четвертого загальноукраїнського муніципального опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг». Мешканці міст оцінювали, зокрема, стан тротуарів, доріг та міждворових проїздів, кількість парковок, забезпеченість громадським транспортом, вуличним освітленням та інше.

У цьому ж критерії врахована оцінка задоволеності мешканців роботою міського голови, де Чернігів показав 70%, що склало 9 балів із 10 можливих.

Рейтинг укотре засвідчив, що серед переваг Чернігова – гарна екологія та найдешевше житло.

Довідково:

У всеукраїнському рейтингу видання «Фокус» щодо комфортності міст взяли участь столиця та обласні центри, крім окупованих Донецька та Луганська, Севастополя та адміністративного центру анексованого Криму – Сімферополя. Загалом 22 українських міста могли отримати максимальні 100 балів. Найбільшу кількість балів – 67,1 – отримав Харків.