9 серпня 2018 р.

Виконком погодив Комплексну міську програму «Здоров’я чернігівців» на 2018 -2021 роки

Сьогодні виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив проект Комплексної міської програми «Здоров’я чернігівців» на 2018 -2021 роки.

Програма розроблена для поліпшення демографічної ситуації, збереження і зміцнення здоров’я населення міста, підвищення ефективності медико-санітарної допомоги, забезпечення соціальної справедливості і прав громадян на охорону здоров’я, поширення стандартів здорового способу життя та забезпечення доступу мешканців до якісних медичних послуг.

Серед основних завдань програми:

- створення в місті якісної системи медичної допомоги, зосередженої на пацієнтові;

- збереження здоров’я чернігівців, якості та тривалості їх життя;

- формування єдиного медичного простору;

- підвищення задоволеності населення міста шляхом застосування електронного управління чергою через запровадження он-лайн доступу до «електронного кабінету пацієнта»;

проведення профілактичних заходів, спрямованих на збереження здоров’я;

- підвищення усвідомлення цінності здоров’я та відповідальності серед молоді та дорослого населення за власне здоров’я.

Реалізація перерахованих заходві здійснюватиметься за рахунок коштів державного, міського бюджетів та інших, не заборонених законодавством джерел. Обсяги фінансування програми з бюджету міста буде визначатися щороку, виходячи з конкретних завдань та наявності коштів, з урахуванням розподілу коштів з бюджетів різних рівнів.

Програма буде винесена на розгляд та затвердження чергове пленарне засідання міської ради. Перед сесією її будуть розглядати постійні депутатські комісії.

Серед найкорисніших заходів програми для містян будуть:

- впровадження медичної інформаційної системи E-Health;

- забезпечення медикаментами (відповідно до Національного переліку основних лікарських засобів) та виробами медичного призначення для надання гарантованого державою обсягу безоплатної медичної допомоги громадянам;

- придбання медичного обладнання для забезпечення лікувально-діагностичного процесу на сучасному рівні;

- забезпечення діяльності відокремлених лікарських амбулаторій у віддалених районах міста;

- створення електронного реєстру;

- організація та забезпечення оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки;

- придбання обладнання, комп'ютерів та оргтехніки;

- оновлення санітарного транспорту.