П’ятниця 16 листопада 2018 р. 11:52 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Про перехід на цифрове ТБ у питаннях і відповідях

Увага! З 1 вересня 2018 року у Чернігові припиняється аналогове ефірне телемовлення. Йому на заміну приходить цифрове ТБ.

Відключення аналогового мовлення здійснюється на виконання міжнародних зобов’язань України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.06.2006 № 815 «Про План використання радіочастотного ресурсу України».

Які переваги від переходу на цифровий стандарт мовлення?

Для глядача — це можливість для чернігівців безкоштовного перегляду 32 загальнонаціональних та місцевих телепрограм з високою якістю зображення та звуку.

Для країни — ефективне використання радіочастотного ресурсу, виконання міжнародних зобов’язань.

Скільки триватиме перехід на цифрове мовлення?

Згідно з урядовими документами, вже 31 серпня 2018 року відключається аналоговий ефір на всій території України. У Києві та Кіровоградській області його було відключено раніше — 31 липня.

Яке обладнання потрібне для прийому цифрового ефірного телебачення DVB-T2?

Для приймання цифрового телевізійного сигналу потрібні:

• тюнер («приставка», «сет-топ-бокс»), що підтримує стандарт DVB-T2, разом із телевізором, який не обладнано таким тюнером, АБО більш сучасний телевізор, в який уже вбудовано тюнер стандарту DVB-T2.
  • звичайна телевізійна антена дециметрового діапазону.

Де можна придбати тюнер DVB-T2?

У роздрібних торговельних мережах побутової техніки та магазинах електроніки в Україні, інтернет-магазинах.

На які параметри варто звертати увагу при виборі тюнеру (приставки) DVB-T2?

Тюнер повинен бути сертифікований в Україні.

Слід переконатися, що тюнер має необхідний інтерфейс (RCA («тюльпан»), SCART, HDMI тощо) для під’єднання його до відповідних роз’ємів телевізора та максимального використання технічних можливостей обладнання.

Чи є альтернатива цифровому ефірному телебаченню?

Щоб мати змогуі далі приймати телесигнал після відключення аналогового ефіру, можна також перейти, окрім цифрового ефіру, на  кабельне, супутникове або інтернет-телебачення.

Користувачів цих способів прийому телесигналу питання відключення аналогового ефірного мовлення не  стосується.

Чи можна зараз отримати безкоштовний тюнер DVB-T2?

На даний час (станом на серпень 2018 року) державна програма безоплатного забезпечення громадян тюнерами DVB-T2 відсутня. Якщо така програма реалізовуватиметься, інформація про неї буде широко розповсюджена.

Водночас, громадяни можуть звернутися до органів місцевого самоврядування за місцем проживання (міська, селищна, сільська рада, органи об`єднаних територіальних громад) з пропозицією реалізувати таку програму на локальному рівні за кошти місцевого бюджету.

Представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Чернігівській області Ірина Сенченко

17 серпня 2018 р.