Субота 20 квітня 2019 р. 03:46 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Чернігів продовжать звільняти від незаконних металевих гаражів і цього року

У Чернігові за весь час з початку активної боротьби з незаконно встановленими гаражами, багато з яких знаходяться просто у дворах багатоповерхівок, прибрано вже 385 таких гаражів. Про це повідомив на ранковій міській нараді 5 лютого керівник КП «Муніципальна варта» Віталій Хрустицький. Зокрема, в минулому році прибрали 220 конструкцій, і це було більше, ніж планували. На цей рік у планах демонтувати 200.

Після роботи з власниками – бесід, з’ясування всіх обставин, засідання спеціальної комісії з їх присутністю, часу на самостійне усунення правопорушення – практично 70% гаражів люди прибирають самостійно. Решта 30% прибираються примусово. Комунальна техніка відвозить їх на спеціальний майданчик. Поки що вони там зберігаються. Приблизно 5% їх власників приходять до Муніципальної варти, пишуть заяви, сплачують кошти до бюджету і забирають свої гаражі.

Міський голова Владислав Атрошенко вкотре наголосив на тому, що залишитися у дворах мають право тільки гаражі автотранспорту осіб з інвалідністю. І попросив Муніципальну варту звертати увагу також на випадки, коли гараж є законним і дійсно належить такій людині, але користується ним для своїх потреб зовсім інша особа.

Принагідно Владислав Атрошенко звернувся до всіх власників незаконно встановлених гаражів і до всіх чернігівців.

-  Прохання до всіх мешканців, у тому числі топ-чиновників, поважних працівників із силових відомств, прокуратури і так далі, це зрозуміти. Ми маємо навести порядок у місті, підхід буде однаковим для всіх. Прохання просто з розумінням підходити до цього, не користуватися своїми посвідченнями, заслугами... Я думаю, що виграють від цього всі, все місто.

Також, у місті є установи та приміщення, які належать області, і, відповідно, там відведена земля, - продовжив міський голова. – Є випадки, коли саме на цій території намагалися «прилаштувати» те, що по всьому місту ми демонтуємо. Прохання до керівників таких установ - не йти цим шляхом, а, навпаки, допомагати місту навести лад, робити це все разом. Краще виглядатиме місто - від цього виграє і область.

Міський голова також нагадав усім підлеглим, чиїх обов’язків це стосується, що після демонтажу гаражів обов’язково має проводитися повноцінний благоустрій звільненої території.

Довідково. Повідомлення про виявлення тимчасових металевих гаражів з ознаками незаконності та виклик власника розміщуються як на самому гаражі, так і на веб-порталі Чернігівської міської ради в розділі "Про місто", підрозділ "Муніципальна варта". Остаточне рішення про демонтаж затверджується виконавчим комітетом Чернігівської міської ради. Так, на засіданні виконкому, яке заплановане на 6 лютого,  прийматиметься рішення про демонтаж ще 99 самовільно встановлених тимчасових металевих гаражів.

06 лютого 2019 р.