15 травня 2019 р.

Підсумки роботи комунального підприємства «ЖЕК-10» Чернігівської міської ради

У комунального підприємства «ЖЕК-10» Чернігівської міської ради на обслуговуванні 247 будинки в Деснянському районі міста. Більшість із них – 131 – побудовані у 1971-1980 роках, тобто вже потребують підвищеної уваги.

За підсумками 2018 року за рахунок плати за утримання житла підприємство надало такі послуги:

Зокрема, ремонт житлового фонду в 2018 році виконувався на 11 млн. 128 тис. грн. Це на 12% більше планового обсягу або на 40% більше, ніж у минулому році.

Виконано ремонт 86 під’їздів у 55 будинках  на загальну  суму 3 млн. 416 тис. грн. Це удвічі більше ніж у позаминулому році  (а всього на обслуговуванні ЖЕКу у всіх його 247 будинках -  783 під’їзди).

Виконано ремонт 9380 кв.м покрівель окремими ділянками на 88 будинках на суму 2 млн.145 тис. грн. (всього на обслуговуванні підприємства 204973,29 кв. м покрівель).

Відновлено герметизацію стиків стінових панелей на 82 житлових будинках довжиною 5286 м на суму 1 млн. 108 тис. грн.

Замінено 3526 м трубопроводів центрального опалення, гарячого та  холодного водопостачання, трубопроводів водовідведення, виконано ревізію та заміну запірної арматури на суму 1 млн. 387 тис. грн.

Виконано ремонт та скління вхідних дверей, вікон, ремонт вимощень, цоколю, фасадів та інших несучих конструкцій  на суму 1 млн. 501 тис. грн.

Зроблені ремонт та фарбування  елементів благоустрою біля 136 під’їздів та дворового обладнання на 12 ігрових майданчиках на суму 237 тис. грн.

Облаштовано 5 євромайданчиків для збору сміття з метою підтримання прибудинкової території в належному стані на загальну суму 300 тис. грн.

Виконано ремонт 32 ліфтів на загальну суму 315 тис.грн. Загалом, 95% у будинках, які обслуговує підприємство (або 195 ліфтів) вже  відпрацювали більше 25 років і потребують значного ремонту. Тому починаючи з 2018 року та впродовж 2019 року ЖЕКом було укладено договір на експертне обстеження з ДП «Чернігіський ЕТЦ» для визначення стану ліфтів та необхідності в їх ремонті. При проведенні експертного обстеження встановлено, що 12 ліфтів потребують зупинки та проведення ремонтних робіт, бо є досить небезпечними для експлуатації та несуть потенційну загрозу життю мешканців. Ремонт цих ліфтів запланований на 2019 рік.

Підприємство постійно реагує на звернення, які надходять щодо його об'єктів до міського колл-центру:

На сьогодні підприємство, як і всі інші надавачі комунальних послуг, відчуває нестачу коштів через зростання рівня заборгованості за надані послуги. Тільки за І квартал 2019 року відбулося зростання суми дебіторської заборгованості на 1,5 млн.грн. На початок квітня загальна її сума становила 9,2 млн.грн, з яких 7,2 млн - заборгованість населення.

Про це доповів 14 травня на міській розширеній нараді керівник КП "ЖЕК-10" Чернігівської миіської ради Ігор Лущай.