11 жовтня 2016 р.

Заявки на участь у конкурсі проектів за Програмою розвитку громадянського суспільства приймаються до 1 листопада

Сьогодні в Чернігівській міській раді відбулось засідання конкурсної комісії щодо проведення міського конкурсу проектів в рамках Програми розвитку громадянського суспільства в місті Чернігові на 2016-2020 роки. На засіданні були присутні заступник міського голови Олександр Ломако, депутати міської ради, керівники структурних підрозділів міськради, представники громадських організацій, які входять до складу конкурсної комісії.

Учасники засідання обговорили основні організаційні питання проведення конкурсу.

Конкурс спрямований на пошук та підтримку практичних ідей та ініціатив, які в малих масштабах вирішують питання розвитку міста в різних сферах та мають довготривалий вплив та користь для місцевої громади. До участі у ньому запрошуються зареєстровані громадські організації, що працюють на території міста.

Щоб взяти участь у конкурсі, треба заповнити аплікаційні документи не пізніше 1 листопада 2016 року.

Результати відбору будуть оприлюднені не пізніше 5 листопада.

Проекти стартуватимуть з 5 листопада 2016 року та мають бути закінчені не пізніше 25 грудня 2016 року.

Всі заявки та будь-які питання щодо умов участі у конкурсі надсилати координатору – Відділу звернень громадян міської ради на електронну адресу [email protected].

Метою цього конкурсу є мобілізація активної молоді для вирішення локальних проблем міста шляхом реалізації креативних, неформальних, ефективних та корисних для громади міста заходів.

Проекти (програми, заходи), що подаються для участі у конкурсі, мають бути спрямовані на реалізацію таких цілей та пріоритетних завдань:

1. Соціальні проекти

Проекти соціальної дії направленні на роботу з мало захищеними верстами населення:

- захист прав соціально-незахищених верств населення;

- впровадження інноваційних соціальних технологій щодо реабілітації та адаптації у суспільство людей з особливими потребами;

- розширення можливостей для самореалізації та реалізації;

- громадському житті для соціально-незахищених верств населення;

- протидія насильству;

- протидія дискримінації та гендерній нерівності.

2.  Урбаністичні проекти

Проекти, що направлені на покращення простору міста та створення більш комфортних умов проживання для його населення:

- сприяння активізації локальних громад та сусідств у напрямку покращення умов проживання мікрорайону;

- облаштування та промоція мікрорайону;

- культурно-мистецькі проекти, що направлені на урізноманітнення чи створення відпочинкових зон у межах міста;

- створення та модернізація громадських просторів міста;

- архітектурно-мистецьке переосмислення міського простору в малих архітектурних формах.

3. Екологічні проекти

Проекти, що направлені на поліпшення екологічної ситуації міста:

- підвищення якості екологічної освіти;

- заходи з раціонального природокористування;

- впровадження енергоефективних заходів;

- покращення екологічної ситуації в місті;

- запобігання екологічним та природнім лихам.

4. Підтримка волонтерського руху

Проекти від організацій, що використовують волонтерську працю (в т. ч. волонтери АТО, зооволонтери, волонтери в сфері охорони здоров’я, освіти та інші види волонтерської діяльності) направлені на:

- посилення цінності волонтерства та формування позитивного іміджу волонтера;

- формування культури волонтерства серед його безпосередніх учасників та організацій, що використовують волонтерську працю;

- покращення умов праці волонтерів;

- розвиток ініціатив, що використовують волонтерську працю.

5. Проекти в сфері охорони здоров’я

Проекти, що направлені на популяризацію здорового способу життя та профілактики захворювань:

- популяризація здорового способу життя серед населення міста;

- стимулювання здорового способу життя через створення спеціалізованої інфраструктури;

- профілактика захворювань серед різних верств населення.

Розподілення коштів: на кожен напрямок виділяється по 20 тисяч гривень. Максимальна сума бюджету проекту не повинна складати більше 10 тисяч гривень. Таким чином, у межах одного напрямку потенційно може бути не менше 2 переможців.

Усі проекти мають бути реалізовані в межах міста Чернігова.

Пріоритетними вважатимуться проекти, які:

- вирішують актуальні проблеми в рамках визначених напрямків;

- мають конкретний досяжний результат;

- застосовують інноваційні методи та підходи;

- сприяють підвищенню громадської активності та відповідальності у вирішенні проблем міста;

- ідея проекту передбачає залучення громади;

- бюджет Програми повністю або частково покриває витрати на реалізацію проекту.

Заява

Форма реєстраційної картки

Детальний розрахунок

Рішення Чернігівської міської ради "Про Програму розвитку громадянського суспільства в м. Чернігові на 2016-2020 роки"