Вівторок 30 травня 2017 р. 12:04 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Пам’ятник Богдану Хмельницькому розвернули (Фоторепортаж)

Сьогодні в Чернігові будівельники розвернули на 180 градусів скульптуру видатного українського гетьмана Богдана Хмельницького, який розміщений в однойменному сквері.  Тепер гетьман стоїть обличчям до центральної площі міста та П'ятницької церкви.

Далі будівельники будуть продовжувати роботи з реконструкції постаменту.

Скульптура Богдана Хмельницького - це робота відомого скульптора Івана Кавалерідзе. Як відомо, автор цього пам'ятника - відомий чернігівський архітектор Андрій Карнабед. Він хотів встановити фігуру Хмельницького обличчям до центральної площі міста та П'ятницької церкви. Але при будівництві об'єкту тодішнє партійне керівництво змусило будівельників розвернути скульптуру в протилежний бік, обличчям до тодішнього обкому партії. Андрій Карнабед усе своє життя сподівався на те, що в незалежній Україні гетьмана все-таки розвернуть обличчям до церкви і спиною до Москви.

18 травня 2017 р.