Четвер 27 липня 2017 р. 21:34 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

Чернігівці продемонстрували солідарність з кримськотатарським народом

Вчора, 18 травня, відзначався День вшанування пам’яті жертв депортації кримських татар у 1944 році та День боротьби за їх права.

З нагоди вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу більше 300 чернігівських школярів взяли участь у патріотичному флешмобі «Крим – це Україна». На схилі біля Кафедрального собору святої великомучениці Катерини учасники заходу зобразили карту Криму та розгорнули великий імпровізований Державний Прапор України.

На мітинг біля пам’ятного знаку «Борцям за волю та незалежність України» в рамках відкритого обласного заходу «Нескорений Крим», ініційованого громадськими організаціями «Кримська громада» та «Єдина родина Чернігівщини», зібралися представники кримської громади в області, громадські організації, школярі, представники влади, небайдужі чернігівці, аби вшанувати пам’ять жертв геноциду кримських татар.

На майданчику біля Катерининської церкви експонувалася виставка, присвячена анексії Криму, яку підготували представники ГО «Кримська громада».

Від Катерининської церкви учасники заходу вирушили патріотичною ходою до Кіно-культурного мистецького центру з національно-патріотичного виховання дітей та молоді, де всі охочі змогли переглянути концертно-мистецьку програму.

Захід продовжився круглим столом «Актуальні питання та перспективи внутрішньо переміщених осіб з Криму». У засіданні взяли участь заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова, представники органів влади, переселенці та громадськість.

Учасники зібрання обговорили і роль національно-патріотичного виховання у відновленні територіальної цілісності України. Вони переконані, що ще з дитинства необхідно привчати дітей до відданості своєму народові, гордості за культурні надбання та у разі необхідності готовності захищати рідну країну.