2 червня 2017 р.

Головне управління статистики в Чернігівській області повідомляє

НАСЕЛЕННЯ

Чисельність наявного населення в м. Чернігові станом на квітень 2017 року складає 290,8 тис. осіб. З початку цього року кількість жителів обласного центру зменшилася на 808 осіб.

Упродовж січня - березня у місті народилося 519 малюків.

РИНОК ПРАЦІ

У січні-березні 2017 р. на підприємства, в установи та організації м. Чернігова (з кількістю найманих працівників 10 осіб і більше) було прийнято 4 153 особи, тоді як звільнено 4 406 осіб (відповідно 5,7% та 6% середньооблікової кількості штатних працівників). Загалом середньооблікова кількість штатних працівників становила 72 884 особи (39,4% від загальної кількості в області).

Середньомісячна номінальна заробітна платаштатних працівників підприємств порівняно із січнем-березнем 2016 р. зросла на 38,7% й становила 4 923 грн. Це в 1,5 рази більше законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати (3 200 грн), але на 1,4% менше середньообласного показника (4 991 грн).

У квітні середньомісячна номінальна заробітна плата по Чернігівській області становила 5324, в Україні - 6659 грн. Це в 1,7 рази вище мінімальної заробітної плати (3200 грн) та на 42% - ніж рік тому.

КАПІТАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ

У січні-березні 2017 р. підприємства та організації міста за рахунок усіх джерел фінансування освоїли 180 764 тис. грн капітальних інвестицій, що становить 18,1% загального обсягу в області. На одну особу населення освоєно 629,7 грн капітальних інвестицій.

Найвагомішу частку капітальних інвестицій спрямовано в машини, обладнання та інвентар - 37,4%, в житлові та нежитлові будівлі - 36%, у транспортні засоби - 15,9%, в інженерні споруди - 6,9%.

Головним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 76,6%. Кошти населення на будівництво житла становили 8,8%, за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів освоєно 7,5% інвестицій.

Капітальні інвестиції в житлові будівлі становили 46 854 тис. грн (51,9% від обсягу капітальних інвестицій у житлові будівлі в області).

ПРОМИСЛОВІСТЬ

У січні-березні 2017 р. підприємства обласного центру реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 2 821,6 млн грн, що складає 48,9% від загального обсягу реалізованої промислової продукції області.

Підприємствами переробної промисловості було реалізовано 41,4% всієї продукції, зокрема 19,6% - з виробництва харчових продуктів та напоїв, 8,4% - машинобудування (крім ремонту та монтажу машин і устатковання), 4,4% - текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів, 3,1% - виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції. Частка підприємств із постачання електроенергії, газу та пари становила 56,5%.

Обсяг реалізації в розрахунку на 1 особу населення склав 9 634,5 грн (по області - 5553,7 грн).

За межі України реалізовано продукції на 265 млн грн. Найбільша частка в експорті продукції підприємств машинобудування (31,6%), текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри та виробів зі шкіри (31,2%) та з виробництва харчових продуктів та напоїв (20,3%).

Порівняно із січнем-березнем 2016 р. підприємства Чернігова збільшили виробництво вовняних тканин, постільної білизни, взуття, паперу та картону, ручних інструментів, окремих видів меблів; зменшили - окремих видів швейних виробів, ящикових піддонів, засобів мийних та для чищення, шампунів, світлофорів, фільтрувальних або очищувальних машин і апаратів для рідин, вогнегасників.

Серед харчових продуктів більше, ніж у минулому році, вироблено свіжого чи охолодженого м'яса великої рогатої худоби, макаронних виробів, шоколаду та продуктів, що містять какао, безалкогольних напоїв. Менше - свіжого чи охолодженого м’яса свиней, замороженого м’яса великої рогатої худоби, ковбасних виробів, рідкого обробленого молока, кисломолочних продуктів, борошна, круп, хліба та хлібобулочних виробів нетривалого зберігання, пряників та виробів подібних, мінеральних газованих вод.

БУДІВНИЦТВО

У січні-березні 2017 р. підприємства міста виконали будівельні роботи на суму 73 189 тис. грн.

За цей період за рахунок будівництва нових житлових будинків та розширення існуючого житлового фонду прийнято в експлуатацію 18 житлових будівель загальною площею 15 429 м2 (52,1% від загальної площі житлових будівель області).

Обсяг прийнятого в експлуатацію житла порівняно із січнем- березнем 2016 р. збільшився на 67,8%.

ТРАНСПОРТ

Вантажний автотранспорт міста, з урахуванням перевезень, виконаних фізичними особами-підприємцями, у січні-березні 2017 р.доставив замовникам 186,9 тис. т вантажів, що становить 90,7% рівня січня-березня 2016 р. Обсяг виконаного вантажообороту зріс в 1,5 рази й становив 112,4 млн. т/км.

Пасажирським автотранспортом обласного центру, з урахуванням перевезень, виконаних, фізичними особами-підприємцями, упродовж січня- березня 2017 р. перевезено 8,4 млн пасажирів, що на 8,8% більше, ніж у січні-березні 2016 р. Обсяг виконаного пасажирообороту зріс на 0,6% й становив 82,6 млн пас/км.

За інформацією Головного управління статистики у Чернігівській області