Вівторок 19 червня 2018 р. 02:02 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Міський фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

У Чернігівській міській виконавчій дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, станом на 01 липня 2012 року, обліковується 10542 страхувальники, в тому числі 206 осіб уклали договори про добровільну участь в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Основним завданням міської виконавчої дирекції обласного відділення Фонду є фінансування допомог у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, похованням, а також надання соціальних  послуг застрахованим особам та членам їх сімей (санаторно-курортне лікування, часткове фінансування літнього дитячого оздоровлення, позашкільне обслуговування - забезпечення дитячих новорічних подарунків).

Працівниками міської виконавчої дирекції обласного відділення Фонду проводиться робота по збору страхових внесків. До бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від страхувальників за перше півріччя 2012 року надійшло 1 075,9 тис.грн.

Страхувальникам, які перебувають на обліку, надається фінансування для надання матеріального забезпечення застрахованим особам. Так, на виплату всіх видів допомог спрямовано 23 867,6 тис. грн., в тому числі на виплату допомог по тимчасовій непрацездатності – 17 038,1 тис. грн., по вагітності та пологах – 6 681,1тис. грн., на поховання –148,4 тис. грн.

Фінансування страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам здійснюється відповідно до ст. 21 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18.01.2001 № 2240 та Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 22.12.2010 № 26, на підставі оформленої за встановленим зразком заяви-розрахунку, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами.

У першому півріччі 2012 року фінансування страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам здійснено по 4459 заявах-розрахунках на загальну суму 24 092,3 тис.грн.

При прийомі заяв-розрахунків спеціалісти Чернігівської міської виконавчої дирекції обласного відділення Фонду керуються Методикою опрацювання заяв-розрахунків робочими органами Фонду, затвердженою Виконавчою дирекцією Фонду 19.04.2011 року. Під час прийому заяв-розрахунків перевіряється правильність заповнення реквізитів, проводиться аналіз співвідношення розміру середньоденної допомоги до середньоденної заробітної плати. По кожній заяві-розрахунку проводиться аналіз даних, наведених в заяві-розрахунку, та за його результатами складається відповідна довідка. На підставі довідки приймається рішення про включення заяви-розрахунку до зведеної заяви на фінансування, або проведення позапланової перевірки чи здійснення інших заходів, необхідних для упередження незаконного заволодіння коштами Фонду.

 Так, у першому півріччі  2012 року проведено 69 позапланових перевірок, за наслідками яких по 12 страхувальниках було упереджено неправомірне витрачання коштів Фонду на загальну суму 62,1 тис.грн.

На всіх етапах співпраці зі страхувальником проводиться роз’яснювальна робота  щодо подання заяв-розрахунків не рідше 2-х разів на місяць, через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, проводяться робочі зустрічі з роботодавцями з метою забезпечення регулярного проведення засідань комісій по соціальному страхуванню та у разі виявлення в заяві-розрахунку листків непрацездатності за більш ранні періоди, обов’язково надаються страхувальниками пояснення причин невчасного подання заяви-розрахунку.

Працівниками міської виконавчої дирекції проводиться робота щодо упередження неправомірного віднесення витрат по невиробничому травматизму і виявленню фактів приховування виробничого травматизму. Згідно повідомлень страхувальників, проводиться розслідування нещасних випадків, з’ясовуються причини отримання травми. На підставі отриманих даних від лікувально-профілактичних закладів щотижнево формується  реєстр звернень застрахованих осіб з приводу травм, що були отримані в робочий час або повязані з виконанням службових обов’язків, а також отриманих в стані алкогольного (наркотичного, токсичного) сп’яніння. При проведенні розслідування нещасних випадків співставляються обставини та час отримання травм згідно даних реєстру, по кожному випадку складаються довідки, в яких об'єктивно, достовірно та обґрунтовано наводиться вичерпний опис виявлених фактів, про що інформуються керівники підприємств, установ та  організацій. В результаті проведеної роботи на стадії розслідування невиробничих травм упереджено 43 випадки незаконного віднесення витрат за рахунок коштів Фонду на суму 27,6 грн.

З метою покращення здоров'я працюючих проведені заходи по реалізації регіональної програми щодо відновлення здоров'я застрахованих осіб та членів їх сімей, які включають санаторно-курортне лікування застрахованих осіб та членів їх сімей, часткове фінансування оздоровлення дітей в дитячих оздоровчих закладах, позашкільне обслуговування - забезпечення дитячих новорічних подарунків. Всього на зазначені цілі використано 2 613,1тис. грн. В тому числі на:

 -   санаторно-курортне лікування працюючих та членів їх сімей –2 278,4 тис.грн.;

часткове фінансування оздоровлення дітей у дитячих закладах оздоровлення –334,7 тис.грн.

Для поліпшення стану здоров’я застрахованих осіб та членів їх сімей було виділено 420 путівок до санаторно-курортних закладів України, у тому числі 37 путівок для лікування дитини у супроводі дорослого.

Влітку 2012 року за рахунок коштів Фонду оздоровлено  2 475 дітей міста Чернігова.


Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.