Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
12 червня 2023 р.

BUSINESS GUIDE ВІД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Добірка грантових програм та проектів для започаткування, відновлення, розвитку та масштабування підприємницької діяльності

 

Незламний бізнес

Forbes BrandVoice та PIN-UP вперше запускають грантову програму для допомоги мікро- та малим підприємцям, які працюють на територіях, близьких до фронту.

Сума гранту: від 200 до 500 тисяч гривень

Для кого?

Критеріями для участі є:

  • наявність штату працівників – не більше 10 осіб;
  • відповідальність – не мають прострочених понад 30 днів податкових зобов’язань перед державним та місцевим бюджетами, зобов’язань з виплати заробітної плати співробітникам, зобов’язань перед постачальниками та клієнтами
  • досвід – зареєстровані не пізніше, ніж 1 липня 2023 року і подали фінансову звітність за 2023 рік

Дедлайн: 05 травня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://smallbusinessgrants.forbes.ua/

 

 

Creative Business Boost від House of Europe

House of Europe («Дім Європи») – програма, що фінансується Європейським Союзом, створена для підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС і Великій Британії.

Creative Business Boost – це платформа для стрімкого зростання креативного бізнесу.

Власники підприємств зможуть отримати усе, щоб вивести свою справу на новий рівень.

Сума гранту: до 10 000 євро.

Для кого?

Ваш бізнес може бути пов’язаний з рекламою, маркетингом, архітектурою, ремеслами, креативними хабами, цифровими медіа, відеоіграми, модою, кіно, телебаченням, радіо, музеями, галереями, бібліотеками, музикою, перформативними мистецтвами, видавничою справою, літературою, візуальним мистецтвом, фотографією, сферою дозвілля, навчальними та освітніми продуктами про культуру або мистецтво, продуктовим, графічним, інтер’єрним або іншим дизайном.

Крім іншого:

  • ваш бізнес приносив дохід до повномасштабного вторгнення й продовжує працювати зараз;
  • зареєстрований до лютого 2022 року;
  • зареєстрований в Україні;
  • має діючий ФОП, ТОВ, ПП, тощо;
  • комерційний: громадські організації та благодійні фонди не можуть подаватись;
  • має команду від 3 до 50 людей;
  • має власні продукти та канали продажів;
  • має оборотні активи.

Дедлайн: 30 квітня 2024 року (о 15:00 за Києвом)

Детальна інформація за посиланням: https://houseofeurope.org.ua/opportunity/652

 

 

Гранти для бізнесу від USAID на закупівлю обладнання

Підтримка українського бізнесу, який працює, долаючи воєнні виклики, сплачує податки та створює робочі місця є пріоритетом для Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.

Саме тому Програма оголошує новий інструмент підтримки - угоди про партнерство задля підвищення конкурентоспроможності українських бізнесів.

В рамках реалізації угоди про партнерство українські підприємства зможуть обрати до трьох позицій обладнання або маркетингових послуг з переліку найбільш затребуваних позицій. Натомість бізнеси візьмуть зобов'язання щодо створення робочих місць та збільшення продажів.

Очікується, що компанії-партнери: 

  • Матимуть у  штаті від 10 співробітників на момент подання заявки
  • Матимуть змогу інвестувати у власний розвиток
  • Будуть готовими створити 20 робочих місць та/або згенерувати від $1,5 мільйонів продажів під час реалізації угоди про партнерство

Дедлайн: 30 квітня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://chemonics.submittable.com/submit/288466/usaid/eligibility

 

 

Співфінансування аграрних переробних підприємств USAID АГРО

Програма USAID АГРО надасть співфінансування для 20 українських аграрних переробних підприємств для відновлення та розвитку експортного потенціалу. Кожне підприємство може отримати від 10 мільйонів до 100 мільйонів гривень співфінансування, щоб досягти таких результатів:

1. Збільшити обсяги закупівлі та переробки сировини, зокрема, налагоджуючи довгострокове партнерство з мікро, малими та середніми агровиробниками

2. Запровадити нові технології та практики переробки продукції зернових, щоб збільшити продуктивність щонайменше на 25%

3. Розробити довгострокову експортну стратегію та збільшити обсяги продажів на 20% через 5 нових експортних каналів та ринків збуту готової продукції переробки

4. Збільшити обсяги продажів на закордонних ринках.

Сума гранту: від 10 до 100 мільйонів гривень

Для кого?

Участь у конкурсі можуть брати недержавні (приватні) підприємства / компанії, яеі мають експортоорієнтовані стратегії розвитку та є постійними експортерами.

Дедлайн: 31 травня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1ZCCMkxQN21knOTR2TXFsma977B0d5lkH

 

 

Грант для технологічних компаній від Українського фонду стартапів та WNISEF

Український фонд стартапів та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) запускають грантову програму. Українські технологічні компанії, які тільки розпочинають свою діяльність, зможуть отримати кошти для розвитку.

Мета: Український фонд стартапів спільно з Western NIS Enterprise Fund об’єднують зусилля, щоб забезпечити підтримку та розвиток стартап-екосистеми в Україні через Грантову програму підтримки проєктів. Ця програма надає фінансову підтримку та ресурси для українських технологічних компаній з проєктами на ранніх стадіях для стимулювання їх росту й розвитку.

Сума гранту: до 50 000 доларів США на стадії seed; до 25 000 доларів США на стадії pre-seed

Для кого

Зареєстровані у встановленому законом порядку суб’єкти підприємницької діяльності, що здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку та/або досягнення соціального ефекту.

Відсутність інвестицій, грантових коштів або державної допомоги, що перевищують 500 000 доларів США в еквіваленті за весь період діяльності.

Сукупний дохід не перевищує 500 000 доларів США в еквіваленті станом на дату подачі заявки за останній рік діяльності.

Заявник фактично не перебуває і не здійснює діяльність на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, а також не входить в санкційний список та не є об’єктом спеціальних обмежень (санкцій) відповідно до законів України.

Дедлайн: подача заявок здійснюється на постійній основі.

Детальна інформація за посиланням: https://usf.com.ua/grant-programme-to-support-ukrainian-technology-companies/

 

 

Грант в рамках урядової програми Є-РОБОТА для ветеранів та членів їхніх сімей

Захисники і захисниці, які мають бажання займатися підприємництвом, або ж розвивати свій бізнес після повернення до цивільного життя, мають можливість отримати грант від 250 тис грн до 1 млн грн. Окрім того, другий з подружжя захисника зможе отримати грант 500 тис грн на розвиток сімейного бізнесу.

Сума гранту: від 250 тисяч гривень до 1 мільйона гривень

Для кого?

Грантова програма створена для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також їхніх дружин або чоловіків.

Грант може отримати ФОП або фізична особа, яка планує відкрити власний бізнес.

Участь у грантовій програмі неможлива для тих, хто:

  • перебувають і ведуть діяльність на окупованій території, в росії або білорусі;
  • перебувають під санкціями;
  • мають відкриті провадження у справі про банкрутство;
  • зареєстровані як кредитні або страхові організації, інвестиційні або недержавні пенсійні фонди, учасники ринку цінних паперів та ломбарди;
  • займаються обміном валют, виробництвом або виготовленням зброї, алкоголю чи тютюнових виборів;
  • притягнені до кримінальної відповідальності через корупцію;
  • мають державну заборгованість.

Дедлайн: 29 грудня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://chaszmin.com.ua/do-1-000-000-grn-grant-dlya-veteraniv-ta-chleniv-yihnih-simej-uryadova-programa-ye-robota/

 

 

Seeds of Bravery: Грантова підтримка українським технологічним стартапам та малим і середнім підприємствам

Seeds of Bravery – це проект вартістю 20 мільйонів євро, фінансований Європейським Союзом у рамках Європейської ради з інновацій (EIC) для підтримки українських технологічних стартапів шляхом наближення їх до ЄС.

Фінансований ЄС проект «Seeds of Bravery» (UASEEDs) запускає п’ять нових програм для підтримки українських технологічних стартапів та МСП, які пропонують інноваційні рішення, послуги чи продукти.

За допомогою цього конкурсу проект має на меті підтримати інтеграцію інноваційних компаній України в європейські інноваційні екосистеми, а також безперервність їхнього бізнесу та/або розширення їхнього бізнесу на європейські ринки.

Сума гранту: від 10 до 50 тисяч євро у програмах за такими напрямками – бізнес та інноваційні послуги, інноваційне підприємництво, Deep Tech Incubators, Відбудуй Україну, розширення та прискорення Deep Tech

Для кого?

Конкурс відкритий для компаній, зареєстрованих в Україні, тих, які були переміщені (або зареєстровані) до однієї з держав-членів Європейського Союзу та його заморських країн і територій (OCT) або асоційованих країн Horizon Europe після 24 лютого 2022 року.

Дедлайн: 25 квітня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://getonepass.eu/opportunities/uaseed

 

 

Грант на інноваційні послуги для бізнесу SEEDS OF BRAVERY

Seeds of Bravery оголошує черговий конкурс заявок в рамках програми «Бізнес та інноваційні послуги». Відсьогодні інноваційні МСП, стартапи та скейлапи можуть отримати гранти до 10 000 євро на придбання наступних послуг:

  • Бізнес-консалтинг: допомога у вдосконаленні та розвитку бізнес-моделі, бізнес-плану або стратегії зростання.
  • Аналіз IPR та патентів: експертні послуги з питань прав інтелектуальної власності та патентної стратегії, що допомагають бізнесу захищати та розвивати свої інновації.
  • Аналіз/валідація ринку: глибоке занурення в ринкові тенденції, потреби клієнтів та валідаційні дослідження для забезпечення відповідності та готовності до ринку.
  • Послуги з інтернаціоналізації (включаючи участь у конференціях, ярмарках та місіях): підтримка у розширенні діяльності на нові європейські ринки та дотримання регуляторних вимог.
  • Послуги з управління портфелем та зв’язки з інвесторами: підтримка у складанні чіткої фінансової звітності та ефективна комунікація з інвесторами.
  • Планування та цифрові інструменти для краудфандингових кампаній (акціонерного капіталу): рекомендації щодо інтеграції цифрових технологій у фандрейзинг.

Сума гранту: до 10 000 євро

Для кого?

Для українських інноваційних технологічних малих і середніх підприємств (стартапів та компаній, що масштабуються).

Дедлайн: 20 травня 2024 року

Детальна інформація за посиланням:

https://seedsofbravery.eu/?fbclid=IwAR19MfEvTbGhcA0dg2XJvX9ATyqLXymNaVt84W4wOffKXAWYexvJqukxEr4

 

 

Грант для DEEPTECH-стартапів жінок Women TECHEU

Women TechEU – це проект, що фінансується ЄС та підтримує жінок, які очолюють стартап-компанії у сфері глибоких технологій.

Сума гранту: до 75 000 євро

Для кого?

Програма Women TechEU націлена на стартапи у сфері високих технологій на ранніх стадіях розвитку, очолювані жінками. Нижче наведені ключові параметри, якими керуються при відборі бенефіціарів:

  • заявник повинен бути зареєстрований в крпаїні-члені ЄС або асоційованій країні програми «Горизонт Європа» (в тому числі Україна)
  • стартап на ранній стадії

Юридична особа повинна бути створена щонайменше за 6 місяців та не більше, ніж за 8 років до дати подання заявки.

  • жінки мають бути юридично визнані як засновниці або співзасновниці компанії, обіймати керівну посаду та володіли щонайменше 25% акцій компанії
  • глибокі технології Deep Tech мають бути інноваційними та пропонувати конкретні рішення суспільних проблем. Пріоритетними сферами застосування глибоких технологій є медико-біологічні науки, комп’ютерні технології, харчові та агротехнології, аерокосмічна галузь, енергетика та «зелені» технології, промислові технології, телекомунікації, нові матеріали або хімія, штучний інтелект, глибоке навчання та машинне навчання.
  • той самий проект не отримував раніше фінансувалися від іншої програми ЄС

Дедлайн: 20 травня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://womentecheurope.eu/upcoming-calls-and-programme-plan/

 

 

Урядова програма Є-Робота надає грант на власну справу

Грантові програми єРобота — це дієва допомога від держави для відновлення, створення власної справи з нуля, реалізації амбітних проєктів, генерування нових робочих місць та здобуття потрібних на ринку праці спеціальностей.

На які цілі можна витратити грант:

  • придбання обладнання;
  • закупівлю сировини;
  • орендну плату (не більше 25% від суми гранту);
  • лізинг обладнання.

Сума гранту: від 50 000 до 250 000 грн.

Для кого?

Майбутні підприємці, діючі ФОП або юридичні особи:

  • які не перебувають і не провадять господарську діяльність на тимчасово окупованій території України;
  • які не провадять господарську діяльність на території росії;
  • які не перебувають під санкціями;
  • щодо яких не порушено справи про банкрутство;
  • щодо яких відсутнє рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію;
  • які не мають заборгованості перед бюджетом.

Дедлайн: 29 грудня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu

 

 

Грант для агро підприємств на заходи з зеленої трансформації Grains Financial Facility Program

Цей конкурс заявок на отримання фінансової підтримки для малих та середніх підприємств соціальної економіки в агропродовольчій сфері оголошується в рамках проекту GRAINS.

У рамках Програми фінансування GRAINS Financial Facility Program буде відібрано до 60 малих та середніх підприємств соціальної економіки, які отримають фінансову підтримку для реалізації проєктів з “зеленої трансформації” своїх агропродовольчих підприємств у країнах-членах ЄС та Україні.

Сума гранту: Максимальна сума, яка може бути надана одному МСП соціальної економіки в агропродовольчому секторі в рамках проекту GRAINS, не повинна перевищувати 8.175,00 євро.

Для кого?

Діяльність, на яку МСП соціальної економіки можуть отримати фінансову підтримку, включає:

  • навчання (підвищення кваліфікації та перекваліфікація)
  • консультування та маркування для екологізації своєї діяльності
  • індивідуальні консультаційні послуги для розвитку місцевих ринків
  • інші елементи, необхідні для екологізації підприємств (екосертифікація, екопакування, діджиталізація та технології тощо)
  • додатковий шлях коучингу та менторства з розвитку зеленого переходу для соціальних підприємств.

Дедлайн: конкурс відкритий з березня 2024 року та буде тривати щонайменше 2 місяці

Детальна інформація за посиланням: https://clustercollaboration.eu/content/open-call-proposals-financial-support-social-economy-smes-agrifood-sector

 

 

Мікрогранти програми інтеграції українських компаній до єдиного ринку ЄС READY4EU

Програма Ukraine-Ready4EU має на меті заохотити та допомогти українським МСП стати активними на Єдиному Ринку ЄС та успішно співпрацювати з бізнес-партнерами з ЄС. В межах проєкту 1 500 українських МСП, які відповідають вимогам та бажають увійти на Єдиний Ринок ЄС, зможуть отримати ваучери на мікрогранти у розмірі 2 500 євро.

Сума гранту: 2 500 євро

Для кого?

Програма розрахована на представників малого та середнього бізнесу (МСП). Учасники будуть відібрані за критеріями:

  • Правовий статус та географічне розташування компаній.
  • Їх розмір та потенціал.
  • Їх готовність та бажання залучення до Єдиного Ринку.
  • Їх цілі та запланована діяльність.
  • Перспектива успіху їх плану дій.

Мікрогранти можна буде використати на:

  • Участь у торгових місіях та брокерських зустрічах.
  • Сертифікацію та адаптацію продукції до стандартів і норм ЄС.
  • Підготовку продукції до експорту / технічної документації на промислову продукцію.
  • Захист інтелектуальної власності та витрати на ліцензування.
  • Технологічний аудит та/або надання технічної підтримки для модернізації МСП, сприяння зеленій, цифровій та стійкій економіці.

Дедлайн: 31 жовтня 2025 року

Детальна інформація за посиланням: https://business.diia.gov.ua/businessbridge-ready4eu

 

 

Грант на відновлення втраченої через війну дрібної фермерської діяльності

Мешканці та ВПО, які проживають у Полтавській, Сумській та Чернігівській областях, можуть подати заявку на отримання грантів до 1 500 доларів США на розвиток своїх господарств.

Міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps розпочинає Програму підтримки економічної стійкості України, яка допоможе дрібним фермерам відновити, розширити або започаткувати нову присадибну чи фермерську діяльність.

Сума гранту: Середній розмір фінансової допомоги складає 1500 доларів США у гривневому еквіваленті за актуальним курсом НБУ. Сума підтримки залежить від типу фермерської діяльності та фінансових потреб конкретного учасника програми.

Для кого?

До участі у цій програмі та отриманні відповідної фінансової допомоги запрошують дрібних фермерів та домогосподарства, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, а також місцевих дрібних фермерів, чия діяльність значно постраждала внаслідок війни, в Полтавській, Сумській та Чернігівській областях (за винятком районів, де проходять активні бойові дії, а також районів з обмеженим доступом або високим ризиком для життя та ведення такої діяльності).

Дедлайн: не зазначено

Детальна інформація за посиланням: https://uerp.mercycorps.org/about/BqprODYK

 

 

Грант підтримки відбудови від DEVELOPPP

Фінансова підтримка для компаній, які готові шукати бізнес-можливості в Україні і взяти участь в її відбудові попри виклики воєнного часу – такою є мета конкурсу, що проходить у рамках програми фінансування Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Фінансування буде розподілене на основі конкурсу бізнес-ідей. Обмежень щодо строків подання заявок та щодо кількості переможців умовами не передбачено: усі отримані проєктні пропозиції будуть переглядатися, а найбільш перспективні та актуальні отримуватимуть фінансування.

Оцінювання проєктів та допомогу в їхній реалізації здійснюють партнери конкурсу: DEG Impulse та GIZ.

Сума гранту: до 2 млн євро

Для кого:

  • Ваша компанія є приватною, орієнтована на отримання прибутку і зареєстрована в ЄС, ЄАВТ, Україні чи країні-учасниці ОЕСР-КСР.
  • Фінансові та кадрові можливості вашої компанії відповідають ідеї проекту.
  • Ваш проект сприяє відбудові України та, в ідеалі, стосується сільського господарства, охорони здоров’я, будівництва чи відновлюваних джерел енергії.

Дедлайн: не встановлено

Детальна інформація за посиланням: http://www.chaszmin.com.ua/2-000-000-yevro-dlya-biznesu-grant-pidtrymky-vidbudovy-ukrayiny-developpp/

 

 

Гранти від програми "Цифрова Європа"

5 вересня 2023 року Україна долучилася до програми "Цифрова Європа". Цифрова Європа є програмою ЄС, яка почала працювати у 2021 році й триватиме до 2027-го. Її мета – створити єдиний цифровий ринок Європи. А для цього потрібно диджиталізувати підприємства, державні адміністрації та громадян. 
У межах програми фінансують проєкти за п’ятьма напрямками. Її загальний бюджет – 7,5 млрд євро. Однак для України доступні чотири напрями, на які виділяють 6 млрд євро. 

Напрями програми

  ◉ Високопродуктивний комп’ютинг. Призначений для проєктів, які обчислюють великі масиви даних для рішень у галузі економіки, охорони здоров’я або оборонної промисловості. Обсяг фінансування напряму – 2,2 млрд євро.

  ◉ Штучний інтелект (ШІ), Data, хмарні послуги. Гроші можуть отримати проєкти, які створюють продукти на базі ШІ, щоб полегшити роботу підприємств, держадміністрацій чи дослідницьких установ. А також ті, хто створює європейський простір даних і сприяє безпечному доступу до Big Data. Бюджет – 2,1 млрд євро.

  ◉ Інформаційні технології в економіці та суспільстві. Напрям для тих, хто впроваджує цифровізацію у бізнесі або сфері електронного урядування, охорони здоров’я, довкілля, освіти, культури, технологій Smart City. На це виділяють 1,1 млрд євро.

  ◉ Цифрові навички. Фінансуванням можуть скористатися компанії, які розробляють і проводять спеціалізовані освітні програми й стажування для майбутніх експертів у галузі інформаційних технологій. Наприклад, ШІ, кібербезпека, квантові технології тощо. На підтримку таких компаній виділили 580 млн євро.

  ◉ Кібербезпека (для України недоступно!). Тільки для країн – членів Євросоюзу.

Детальна інформація за посиланням: https://buduysvoe.com/publications/granty-vid-programy-cyfrova-yevropa-shcho-mozhut-otrymaty-ukrayinski-pidpryyemci

 

 

Грантовий конкурс "Сміливі ідеї"

"Сміливі ідеї" - це програма USAID "Мріємо та діємо", яку виконує IREX.

Грантовий конкурс «Сміливі ідеї» — це можливість отримати фінансування на креативний та новаторський проєкт, що виходить за рамки стандартних ідей та відповідає цілям і пріоритетам програми «Мріємо та діємо», сприяє розвитку потенціалу молоді віком 10–35 років.

Потенційних заявників заохочують виходити за рамки стандартних ідей та подавати сміливі, новаторські та креативні проєкти, які відповідають зазначеним цілям і пріоритетам програми «Мріємо та діємо» та сприяють розвитку потенціалу молоді віком 10–35 років та здійснюються на підконтрольній уряду України території. Перевага надаватиметься новим підходам до задоволення потреб молоді та інноваційним рішенням, заснованим на принципах позитивного розвитку молоді, та таким, що враховують підхід гендерної рівності та соціальної інклюзії.

Мета: сприяти у розвитку та підтримці молоді в Україні

Сума гранту: від 25 000 до 80 000 долларів США

Для кого?

  • благодійні організації та фонди, громадські об’єднання (громадські організації, громадські спілки), які зареєстровані як юридичні особи в Україні та мають статус неприбуткової організації;
  • молодіжні громадські організації та організації, які реалізують молодіжні ініціативи (МГО);
  • українські представництва міжнародних організацій, зареєстровані як юридичні особи в Україні та мають статус неприбуткової організації.

Дедлайн: 27 травня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://mriemotadiemorazom.org/grants?fbclid=IwAR1MU2E09z1SS4fwG7JiLQZ37ODCsCoFB4UY6rMB9BzdyhG-I-ekwwjup9w                                                                  

 

 

Програма USAID оголосила програму "Кібербезпека критично важливої інфрраструктури України"

Гранти надаватимуться та реалізовуватимуться відповідно до грантів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та грантів уряду США відповідно до контрактних положень, а також внутрішньої політики та процедур управління грантами Проекту.

Мета: пошук заявок на сприяння розробці та розгортанню інноваційних рішень у сфері кібербезпеки для стимулювання зросту ринку кібербезпеки.

Сума гранту: 500 000 доларів США складає загальний бюджет програми

Для кого?

Участь можуть приймати розробники, які запропонують цікаві та інноваційні рішення у сфері кібербезпеки критично важливої інфраструктури України.

Дедлайн: 30 вересня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://www.prostir.ua/wp-content/uploads/2023/09/APS-CCI-002-Innovative-Cybersecurity-Solutions.pdf

 

 

Програма грантів від Благодійного фонду "Дихай"

Програма грантів для покриття частини орендної плати орендарів державного майна, що надають суттєву особисту та/або майнову допомогу у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України (Програма грантів).

Мета: допомога українцям для подолання наслідків війни

Сума гранту: покриття витрат на оренду, що розглядається в кожному індивідуальному порядку

Для кого?

Благодійний фонд «Дихай» запрошує до участі у Програмі грантів представників малого і середнього бізнесу – орендарів державного майна, які:

  • надають орендовані об’єкти державного майна для проживання внутрішньо переміщеним особам із зон ведення бойових дій;
  • надають об’єкт державного майна для організації укриття і тимчасового захисту населення;
  • використовують об’єкт державного майна для потреб здійснення волонтерської діяльності щодо допомоги особам, які її потребують у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України;
  • облаштовують кімнати для прийому та задоволення побутових потреб внутрішньо переміщених осіб на орендованих об’єктах державного майна;
  • безоплатно для гуманітарних потреб передають свою продукцію (вироблену на орендованому державному майні), надають послуги, виконують роботи із використанням орендованого державного майна;
  • надають орендовані об’єкти державного майна для координації, збору та доставлення гуманітарної допомоги тощо.

Дедлайн: програма поширюється на весь період дії воєнного стану

Детальна інформація за посиланням: https://dyhai.org/grants-program/

 

 

Програма грантової підтримки проєктів подвійного призначення

Український фонд стартапів здійснює підтримку стартапів на ранніх стадіях розвитку у вигляді грантів без участі в капіталі, фінансують навчання стартапів в національних та міжнародних акселераторах, а також пропонують нові фінансові та нефінансові можливості для стартапів.

Мета: сприяти створенню та зростанню в Україні технологічних стартапів на ранній стадії розвитку, з метою підвищення їх глобальної конкурентоспроможності.

Сума гранту: до 35 000 доларів США

Для кого?

Заявником може бути зареєстрований в Україні суб’єкт господарювання або група фізичних осіб, які не мають статусу суб’єкта господарювання (але зобов’язуються набути такого статусу до укладення договору про надання гранту), діяльність якого спрямована на розроблення, створення, впровадження та реалізацію інноваційної продукції з подвійним призначенням.

Дедлайн: постійно діюча програма

Детальна інформація за посиланням: https://usf.com.ua/programa-grantovoi-pidtrimki-proiektiv-podvijnogo-priznachennya/

 

 

Грант на виготовлення прототипу творчого продукту

Фонд "ЦЕ КРАФТ" впроваджує "Постійний конкурс творців" для підтримки мікропідприємців-крафтовиків і ремісників. За умовами конкурсу всі охочі можуть подати ідеї на виготовлення творчого продукту (прототипу). "ЦЕ КРАФТ" щоквраталу проводить конкурсний відбір, визначає найкращу ідею виробу та фінансує виготовлення продукту на грантових умовах (безповоротно). Авторські права на прототип залишаються за автором, який в майбутньому може стати продавцем на платформі "ЦЕ КРАФТ".

Мета: розвиток людського потенціалу у сфері креативних індустрій, крафтового виробництва, мистецтва, відродження та модернізація кульутрної спадщини України.

Сума гранту: надається фінансування прототипу / мінімальної партії / деталі виробу до 1500 гривень.

Якщо ідея виробу буде конкурентоспроможною та цікавою для українського ринку, то БФ «Це Крафт» може надавати консультаційну підтримку у впровадженні повноцінного виробничого процесу та допомогу у продажах на торговій платформі соціального підприємства «Це Крафт».

Для кого?

Учасники програми повинні досягти 18-річного віку та проживати в Україні. Конкурс орінєтований на початківців і тих, хто хоче створити новий виріб, але не має для цього достатньо ресурсів і знань.

Дедлайн: постійно діючий конкурс

Детальна інформація за посиланням: https://itscraft.com.ua/postiyniy-konkurs-tvortsiv/

 

Гранти на програму з розширення доступу до фінансування для молодих підприємців USAID

Програма USAID «Мріємо та діємо» шукає кваліфіковану організацію для впровадження Програми з розширення доступу до фінансових можливостей молодим підприємцям / підприємницям віком 18-35 років з усієї України для надання допомоги в пошуку додаткових фінансових можливостей та підготовці заявок для подачі на фінансування.

Сума гранту: від 15 до 20 тисяч доларів США

Для кого?

Подавати заявки на фінансування в рамках цього гранту можуть наступні типи українських організацій:

  • неприбуткові організації
  • вищі навчальні заклади
  • благодійні або приватні фонди
  • приватні підприємства або фірми

Дедлайн: 6 травня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://makingcents.com/unity-grants-rfa/

 

 

Грантова програма для креативних підприємців від МКІП та Київської школи економіки

Під час міжнародного форуму «Креативна Україна» Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко та президент Київської школи економіки Тимофій Милованов домовились про виділення в рамках діючої грантової програми благодійного фонду «КШЕ» «Talents for Ukraine» окремого модулю індивідуальних грантів для креативних підприємців.

Мета: допомогти зберегти і розвинути таланти в Україні.

Сума гранту: від 5 000 доларів США на кожен креативний талант. У разі, якщо потрібна більша сума, учасник може обґрунтувати цю потребу.

Для кого?

Участь у грантовій програмі можуть брати українці, які мають проривні ідеї і можуть мислити поза рамками, є талановитими і нестандартними, мають нетривіальний унікальний хід думок і яскравий розум.

Для креативних підприємців та підприємиць, які мають свою організацію або ні. Підтримуються як фізичні особи-підприємці так і фізичні особи, які залишилися працювати в Україні. Грантову підтримку може отримати тільки 1 особа, творчі тандеми та колективи можуть брати участь індивідуально. Впродовж дії програми підтримка надається тільки один раз.

Дедлайн: конкурс відкритий постійно до вичерпання загального бюджету програми.

Детальна інформація за посиланнямhttps://mkip.gov.ua/news/8417.html

 

 

Грантова підтримка консалтингових проєктів від Європейського банку реконструкції та розвитку

Грантова підтримка консалтингових проєктів, що впроваджуються зовнішніми консультантами, супроводжуються ЄБРР та фінансуються донорами, спрямована на надання допомоги підприємствам малого та середнього бізнесу, які потребують професійних знань і досвіду для зростання й забезпечення конкурентоспроможності. Вона передбачає залучення досвідчених консультантів задля виявлення потреб та подальшого розвитку бізнесу.

Мета: Європейський банк реконструкції та розвитку має на меті сприяти збільшенню кількості робочих місць, підвищенню загального рівня кваліфікації співробітників, нарощенню виробничих потужностей, тощо.

Сума гранту: програма передбачає компенсацію 85% проєкту

Для кого?

Грантова підтримка передбачається для підприємців, які:

- більше двох років на ринку

- понад 50% компанії належать громадянам України

- штат компанії складає від 10 до 500 співробітників

- мають гарну ділову репутацію

- мають потребу в залученні консультанта

Дедлайн: постійно триваюча програма

Детальна інформація за посиланням: 

https://www.merezha.ua/grants/ebrd-asb?fbclid=IwAR2mk1hKHvWAm58tzVUmizfdLr5viJTKfp0HNJrXf5HFL05nNPrkbpZoL_4

 

НАВЧАННЯ

Візійний жіночий акселератор «Відважна 2. Масштабування та діджиталізація»

Даний акселератор покликаний підтримати українських підприємиць у старті, розвитку, діджиталізації та масштабуванні власної справи.

«Відважна» пропонує майбутнім та активним підприємцям-жінкам протягом 4 місяців вивчати фінансове планування та управління, маркетинг і продажі, інструменти діджиталізації бізнесу, оподаткування, бухгалтерський облік, інструменти для виходу на зовнішній ринок.

Сума гранту: 3 фіналістки в категоріях: дебютантка, візіонерка та безбар’єрний бізнес-проект додатково отримають по 400 000 гривень

Для кого?

До участі запрошуються всі жінки незалежно від віку, досвіду роботи, регіону.

Дедлайн: 28 квітня 2024 року

Детальна інформація за посиланням: https://www.vidvazhna.com.ua/

 

Грант на навчання у сфері IT від французької організації ACTED

ACTED за фінансової підтримки Embassy of Canada to Ukraine та Canada’s International Development – Global Affairs Canada оголошує конкурс грантів для навчання в IT сфері особам, які відносяться до найбільш вразливого населення та постійно проживають на території України.

Мета: посилення економічного розвитку жінок, розширення можливостей для зайнятості та підприємництва, а також, збільшення доступу жінок до інноваційних та більш оплачуваних сфер діяльності.

Для кого?

Участь у конкурсі можуть брати особи, які мають освіту, досвід, навички в IT сфері й наявність технічного устаткування відповідно до обраного напрямку начання. У першу чергу програма підтримує осіб, які постраждали від збройного конфлікту та мають соціальні та фінансові критерії вразливості:

  • жінки-внутрішньо переміщені особи;
  • жінки, які втратили роботу/постійний дохід внаслідок конфлікту або COVID-19;
  • безробітні жінки, освіта яких не дозволяє знайти роботу в районах релокації або в районах, що безпосередньо страждають від конфлікту;
  • жінки-голови родин з неповнолітніми дітьми;
  • особи (жінка або чоловік) з інвалідністю;
  • жінки, які доглядають за людьми з інвалідністю, з тяжкими хронічними захворюваннями, або за людьми похилого віку;
  • батьки (жінка або чоловік) – одинаки;
  • безробітні жінки з інженерною освітою, яка вже не є актуальною у зв’язку з перевагою інших прогресивних галузей або із закриттям підприємств.

Сума гранту: до 40 000 грн. Грант може покривати до 100% витрат на навчання.

Дедлайн: не вказано

Детальна інформація за посиланням: 

https://ee.humanitarianresponse.info/x/9MVecsdA?fbclid=IwAR1VL9lLCqX7m5ir_zkk3iLNo4RF_RjesYQBAbnrV0Cr3HB1yDceVZ_dU38

 

Конкурси Програми ЄС Еразмус+ на 2024 рік

Європейська Комісія оголосила новий конкурс Програми Еразмус+ на 2024 рік у збільшеному бюджеті в 4,3 мільйони євро. Еразмус+ продовжить надавати можливості для обмінів на навчання та практики, стажування та викладання, створення проектів транскордонного співробітництва у сферах освіти, професійного розвитку, молоді та спорту.

Загалом для участі українських організацій як партнерів, які працюють у сферах освіти, молоді та спорту відкрито 35 конкурсів. Цього року два нові напрями – Розвиток потенціалу у сфері молоді та спорту, відкрили можливості організаціям з України бути заявниками та повноправними партнерами цих конкурсів, як і в 9 інших у сфері вищої освіти.

Детальна інформація за посиланням: https://erasmusplus.org.ua/news/novi-konkursy-programy-yes-erazmus-na-2024-rik-na-mobilnist-ta-spivrobitnycztvo-v-sferi-osvity-ta-profesijnogo-rozvytku-molodi-ta-sportu-vzhe-vidkryto/

 

Проєкт підтримки малих та середніх ІТ-компаній ІТ Cluster in the Cloud

Kharkiv IT Cluster за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запускає новий проєкт IT Cluster in the Cloud для масштабування підтримки малих та середніх ІТ-компаній, які під час війни змушені розташовуватися у різних куточках країни і світу.  Учасники проєкту матимуть доступ до кластерних сервісів, підтримки, обміну клієнтів чи вільних співробітників (щоб запобігти звільненню тимчасово незалучених фахівців).

Мета проєкту полягає в масштабуванні підтримки малих та середніх ІТ-компаній, фахівці яких вимушено розмістились по всій Україні та світу, залишаючи своє серце у рідних містах.

Для кого? Доступ до всіх активностей проєкту будуть мати як дійсні учасники Kharkiv IT Cluster, так і представники малих та середніх ІТ-компаній, які ще не є членами спільноти. Особливе місце у проєкті приділяється ролі жінок в українському ІТ.

Учасники отримають:

  • юридичну та інформаційну підтримку
  • можливість залучити нових клієнтів та збільшити обсяги продажу
  • долучайтеся до нетворкінгу в галузях HR, Sales та PR/Marketin

Дедлайн: не встановлено

Детальна інформація за посиланням: https://it-kharkiv.com/projects/it-cluster-in-the-cloud/

 

Освітній курс для підприємців "Виведіть свій бізнес на міжнародний ринок"

Google запускає в Україні освітній курс «Виведіть свій бізнес на міжнародний ринок» в межах довгострокової програми підтримки малого та середнього бізнесу, що виробляє свої товари та послуги в Україні та зацікавлений у виході на нові ринки. Google Україна реалізує цю програму за підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту, національного проєкту Дія.Бізнес, Спілки Українських підприємців. 

Учасники курсу дізнаються, як сформувати дорожню мапу виходу вашого бізнесу на новий ринок; використовувати інструменти Google для експорту; знайти в Україні досвідчених партнерів для побудови операцій за кордоном, почати швидке масштабування власного бізнесу тощо.

Під час проходження курсу учасники отримають:

  • нові знання щодо роботи на міжнародних ринках
  • доступ до інструментів для розвитку бізнесу
  • можливість знайти досвідчених партнерів для розширення глобального впливу
  • отримати бонус на рекламу у розмірі 10 000 грн

Дедлайн: не встановлено

Детальна інформація за посиланням: https://rsvp.withgoogle.com/events/ua-export-smb-recovery-program-launch/home

 

Безкоштовний онлайн-курс з ІТ-підприємництва "FeMade" від ГО "Еволв"

Курс FeMade створено командою Громадської Організації "Еволв" за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Головною метою організації є розвиток стартап-підприємництва в Україні. За час свого існування "Еволв" було проведено безліч освітніх заходів у співпраці з міжнародними організаціями та донорами.

Для кого?

  • Для початківців (для жінок, які мріють про власний бізнес у сфері IT, але не знають із чого почати)

  • Для світчерів (для жінок, які хочуть змінити свою поточну сферу діяльності на IT і оволодіти новими знаннями та навичками в галузі проджект менеджменту)

  • Для кожної (для жінок, які не бояться змінювати світ навколо себе на краще)

Дедлайн: реєстрація вільна, курс триває

Детальна інформація за посиланням: https://femade.org.ua/#rec388012291

 

 

 

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!