Четвер 16 серпня 2018 р. 10:51 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Очищення влади

Очищення влади (люстрація) - це встановлена Законом України "Про очищення влади" або рішенням суду заборона окремим фізичним особам обіймати певні посади (перебувати на службі) (крім виборних посад) в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

Люстрація — це заборона людям, які скомпрометували себе, впродовж певного часу або пожиттєво обіймати державні посади. Мета люстрації — очищення держави від людей, які загрожують її демократичному розвитку. В різні роки люстрацію застосували Чехія, Польща, Грузія та країни Балтії.

Важливо усвідомлювати, що люстрація не є покаранням за порушення законів і не має підмінювати його. Люстрація — це фільтр для очищення державних органів влади.

На сьогодні в Україні очищення влади (люстрація) здійснюється з метою недопущення до участі в управлінні державними справами осіб, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи (та/або сприяли їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини, і ґрунтується на принципах:

- верховенства права та законності;

- відкритості, прозорості та публічності;

- презумпції невинуватості;

- індивідуальної відповідальності;

- гapaнтування права на захист.

Хід люстраційних процесів в країні відображатиметься на окремому сайті «Очищення влади України», створеному при Міністерстві юстиції України. Даний ресурс включає наступні розділи: «Перевірки», «Реєстр», «Документи», «Громадська рада» та «Контакти». Ознайомитися з сайтом можна за посиланням: http://lustration.minjust.gov.ua/.

Нормативні документи: 

Закон України ''Про очищення влади''

Постанова КМУ від 16.10.2014 № 563 ''Деякі питання реалізації Закону України ''Про очищення влади"

Розпорядження КМУ 16.10.2014 №1025-р - "Про затвердження плану проведення перевірок відповідно до Закону України "Про очищення влади"


Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Яку вулицю чи площу Чернігова Ви би перейменували, назвавши іменем Героя України і колишнього чернігівця Левка Лук’яненка?
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.