Неділя 31 липня 2016 р. 01:29 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Енергозбереження

Участь Чернігова у проектах з енергозбереження

 Енергозбереження – це впровадження нових технологій, що потребують менших затрат енергії. Енергозбереження  не є окремою галуззю економіки, а являється сферою, що охоплює практично всі галузі національного господарства та міжгалузеві відносини. Майже на кожному підприємстві або об’єкті є потенціал економії енергоресурсів.

На сьогоднішній день в Україні зростає вплив чинників, що спонукають юридичних та фізичних осіб до енергозбереження: постійне зростання цін на енергоносії, підвищення адміністративної та економічної відповідальності за перевитрати, нераціональне та неефективне використання паливо-енергетичних ресурсів, тощо. Світова тенденція проблем забезпечення в необхідному обсязі енергоносіями ставить пріоритетне завдання щодо зниження енергоспоживання, як у житловій, бюджетній так і у промисловій сфері.

Питання енергозбереження та запровадження енергоощадних технологій є одним з пріоритетних завдань стратегії розвитку м. Чернігова. Дотримуючись пріоритетних напрямків розвитку міста, протягом останнього часу розроблялись та впроваджувались заходи щодо скорочення енергоспоживання, оскільки їх реалізація є важливим чинником на шляху ефективного використання енергетичних ресурсів та економії коштів.

На сьогодні місто Чернігів у сфері енергозбереження бере участь у таких проектах:

проект Українсько-Німецького технічного співробітництва (GTZ) «Енергоефективність у будівлях».

проект «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» (РМТ), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується компанією International Resources Group (IRG).

У рамках реалізації проекту Українсько – Німецького співробітництва (GTZ) «Енергоефективність у будівлях» була розроблена та впроваджена система енергетичного менеджменту в управлінні освіти. Розробка системи проходила у три етапи: 

1. Стратегічна діагностика стану енергоспоживання будівель закладів освіти. Результат – визначення найбільш енергозатратних будівель, розрахунок потенціалу економії бюджетних коштів за рахунок оптимізації енергоспоживання будівлями.

2. Середньострокове планування енергоефективних заходів. Результат – розробка та складання плану організаційних та технічних заходів з енергоефективності, розрахунок економії бюджетних коштів внаслідок впровадження енергоефективних заходів, розробка та прийняття Програми «Енергозбереження в установах освіти м. Чернігова на 2010 – 2014 роки».

3. Моніторинг виконання Програми «Енергозбереження в установах освіти м. Чернігова на 2010 – 2014 роки». Результат – формування аналітичної бази даних щодо споживання енергетичних ресурсів з подальшим її використанням для контролю споживання енергоносіїв та досягнення результатів від впровадження енергоефективних заходів закладами освіти.

Спільно з німецькими фахівцями сформовано інформаційно-аналітичну базу, що дає можливість визначати оптимальні обсяги використання енергоресурсів, виявляти можливі резерви їх економії та визначати напрямки і пріоритети впровадження енергоефективних заходів. Програма енергозбереження в установах освіти м. Чернігова на 2010 - 2014 розрахована на п'ять років, і передбачає впровадження організаційних та технічних заходів вартістю 33,4 млн. грн.

Серед технічних заходів запропонованих до втілення – заміна вікон, ремонт покрівель, встановлення систем автоматичного регулювання тепла, модернізація систем гарячого та холодного водопостачання, систем електропостачання. У 2010 році для реалізації Програми бюджетом виділено 3,3 млн. грн. Ці кошти направлені на модернізацію систем опалення будівель шкіл та дитячих садків. Встановлено сучасні системи автоматичного регулювання споживання тепла з обладнанням вузлами обліку енергоносіїв, були проведені роботи з очищення та часткові ремонти систем опалення у 38 закладах освіти. Також виконані роботи з поточного ремонту пошкоджених ділянок трубопроводів, відновлення ізоляції, заміна запірної арматури та інше.

Метою Проекту «Реформа міського теплозабезпечення» (РМТ), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) є допомога органам місцевого самоврядування у створенні фінансово життєздатної та стабільної галузі теплопостачання, яка забезпечуватиме надання якісних послуг населенню, державним установам та місцевій промисловості.

В рамках співпраці з проектом «Реформа міського теплозабезпечення в Україні» у листопаді 2010 із Чернігівською міською радою було підписано меморандум про взаєморозуміння. Відповідно до нього проект надаватиме консультаційні послуги, проводитиме навчання енергоменеджерів і спеціалістів та братиме участь у співфінансуванні низки демонстраційних пілотних проектів.

Анонс
Опитування
Погода
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.