Неділя 26 лютого 2017 р. 12:15 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Фізкультура та спорт

Фізична культура та неолімпійські види спорту

 Виконавчим комітетом Чернігівської міської ради, міськими спортивними організаціями протягом 2014 року проводилась робота з реалізації основних напрямків розвитку фізичної культури і спорту, передбачених планом Програми соціально-економічного розвитку міста Чернігова на  рік.

Відділом по фізичній культурі та спорту надані пропозиції до Програми соціально-економічного розвитку міста у 2015 році, головною метою якої було залучення населення міста до масового спорту, популяризація здорового способу життя та фізичної реабілітації, реалізація здібностей дітей і молоді у дитячо-юнацькому, резервному спорті, спорті вищих досягнень, поступове оновлення матеріально-технічної бази спортивної інфраструктури міста.

Спільно з управлінням освіти міської ради триває робота щодо подальшого розвитку та удосконалення фізичного виховання у навчальних закладах міста. Продовжується проведення міської Спартакіади школярів, у програму якої входять змагання з легкої атлетики, волейболу, баскетболу, настільного тенісу, шахів, спортивного орієнтування, легкоатлетична естафета та "Старти надій", а також окремі змагання серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів з кульової стрільби, пожежно-прикладного спорту, пішохідного туризму, веслування на човнах "Дракон", на призи клубу "Шкіряний м'яч" у трьох вікових групах. Хокейні майданчики в школах № № 12, 19 та 27 дають змогу щороку на високому організаційному рівні проводити змагання з хокею "Золота шайба". Четвертий рік поспіль проводяться першості міста з волейболу, баскетболу та настільного тенісу серед команд учнівської та студентської молоді. У вересні, листопаді минулого року проведено "Олімпійський тиждень" та перший тур Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед учнів 5-6-х класів "Олімпійське лелеченя" серед команд Деснянського і Новозаводського районів міста, участь в якому взяло більше 300 юнаків і дівчат.

Діяльність щодо залучення працюючого населення міста до фізкультурно-оздоровчої  роботи проводиться відділом по фізичній культурі та спорту спільно зі спортивними товариствами "Спартак", "Динамо", "Україна" і "Колос". Так, протягом минулого року проведені Спартакіади серед колективів державних службовців та працівників органів місцевого самоврядування, працівників банківських і медичних установ, "Динаміада"  серед силових структур, до програми якої увійшли змагання з лижних гонок, кульової стрільби, настільного тенісу, футболу, пляжного волейболу, міні-футболу та волейболу, ІІІ обласна спартакіада серед депутатів, участь у якій взяла команда міської ради.  Все більшої популярності серед учасників таких масових змагань набирає веслування на човнах "Дракон". Проведені змагання серед команд банків, колективів учителів, учнів навчальних закладів загалом зібрали більше 300 учасників.

Для підвищення рухової активності населення міста  в літній та зимовий періоди пріоритет надається фізкультурно-оздоровчій роботі в місцях масового відпочинку. З цією метою організовані масові змагання:  веслування на човнах "Дракон", спартакіада підліткових клубів за місцем проживання, олімпійський тиждень, Чемпіонат та Кубок міста з дворового футболу, пляжного волейболу, вперше проведено тиждень здорового способу життя "Юнацьке олімпійське літо".  З кожним роком збільшується кількість учасників Всеукраїнського велодня. Велопробіг вулицями Чернігова зібрав більше 1500 жителів та гостей міста.

Протягом звітного періоду проведені заходи з реалізації програми військово-патріотичного виховання молоді. Спільно з міською організацією товариства сприяння обороні України, міським об'єднаним військовим комісаріатом та управлінням освіти міської ради до Дня захисника Вітчизни і Збройних Сил України проведені змагання з кульової стрільби, двоборства (стрільба, підтягування на перекладині), участь в яких взяли команди усіх навчальних закладів міста.

Рішення виконавчого комітету міської ради від 17.09.2012 р. № 223 "Про хід виконання Програми розвитку фізичної культури і спорту в м. Чернігові до 2012 року" надає дозвіл за угодами про спільну діяльність використовувати фізкультурно-спортивну базу шкільних закладів міста комунальним дитячо-юнацьким спортивним школам. На даний час безкоштовно спортивну базу використовують 8 ДЮСШ.

З метою підготовки спортсменів до змагань із неолімпійських видів спорту для членів збірних команд міста проведено 8 навчально-тренувальних зборів.

На чемпіонатах України здобуто 14 золотих, 12 срібних та 8 бронзових нагород. Вісім разів наші спортсмени підіймались на найвищу сходинку п'єдесталу пошани чемпіонатів світу і Європи, вісім на другу і чотири - на третю, за що всі спортсмени і тренери за рахунок бюджету міста отримали грошові винагороди.

До складу збірних команд України з неолімпійських видів спорту входить: основного складу - 35 спортсменів міста, кандидатів - 35, резерв - 9 осіб.

Забезпечується участь футбольної команди ветеранів "Десна" в міських, обласних, міжнародних змаганнях та турнірах, у тому числі і серед команд міст-партнерів, проведена VІІІ відкрита спартакіада з велоспорту серед ветеранів, присвячена Дню незалежності України, міжнародний турнір з міні-футболу пам'яті В. П. Третьякова та змагання з інших видів спорту.

Розвитком неолімпійських видів спорту в місті, крім ДЮСШ займаються спортивні клуби, переважна більшість із яких культивують єдиноборства.

Найбільш ефективно проводять цю роботу спортивні клуби: "Рукопашний бій", "Октант" та інші. Укладені угоди про співпрацю дають змогу з кожним роком покращувати проведення фізкультурно-спортивної діяльності в місті та залучати позабюджетні кошти на проведення заходів.  На даний час відділом по фізичній культурі та спорту укладені договори з двома спортивними клубами, які налічують більше 250 членів, та десятьма федераціями,  які об'єднують майже 500 осіб.

 

Олімпійський спорт

На даний період до складу збірних команд України з олімпійських видів спорту входить: основного складу - 34 особи, кандидатів - 28, резерв - 27  спортсменів міста. 

Підготовлено: "Майстер спорту України" - 9 чол., "Кандидат у майстри спорту України" - 42 чол., "І розряд" - 152 чол.

Спортсмени міста 275 раз ставали переможцями обласних змагань. На чемпіонатах України завойовано 34 золотих, 29 срібних та 34 бронзових медалі, а 72 спортсмени були четвертими. До скарбниці міста у 2014 році було внесено 7 золоті, 4 срібних із чемпіонатів Європи та 5 бронзових нагород із чемпіонатів світу. На ХІ Зимових Паралімпійських іграх Ігор Рептюх виборов 2 місце..

З метою підготовки спортсменів до змагань з олімпійських видів спорту  проведено два навчально-тренувальні збори.

За фінансової підтримки міської ради, завдяки професійному підходу керівництв та тренерських складів спортивних клубів із футболу "Легенда", "Десна" та волейболу "Буревісник- ШВСМ" (чоловічий), "Педуніверситет-ШВСМ" (жіночий) грою у Чемпіонатах країни продовжують радувати вболівальників міста.

Чемпіонат України з футболу серед команд І ліги 2013-2014 був вдалим для чернігівської "Десни". Перебуваючи знизу турнірної таблиці,  прогресуючи команда наздогнала лідерів і з 29 очками розпочала друге коло чемпіонату. Дійшла до 1/4 фіналу Кубку України, зустрівшись на стадіоні ім. Ю.О. Гагаріна з лідером українського футболу ФК "Шахтар". Закінчила "Десна" Чемпіонат на 5 місці, що є хорошим результатом за оцінками керівництва клубу. Після останнього туру першого кола Чернігівська "Десна" з 24 очками займає шосте місце в турнірній таблиці.

Чемпіонат України серед жіночих команд у вищий лізі чернігівська "Легенда" завершила на третьому місті, а останньою грою сезон команда закінчила фінальним матчем за Кубок України поступившись харківській команді "Житлобуд-1".

Результати чернігівської команди "Буревісник-ШВСМ" та жіночої "Педунівситет-ШВСМ" у чемпіонатах України з волейболу дали можливість грати командам у суперлізі та вищій лізі чемпіонатів України.

Протягом року на базі держаного центру Олімпійської підготовки біатлоністів проведено 11 навчально-тренувальних зборів.

Продовжує свою роботу Олімпійський навчально-спортивний центр "Чернігів". Протягом звітного року на базі Центру проведено 13 навчально-тренувальних зборів для збірної команди України з важкої атлетики, 13 ігор чемпіонату та Кубку України з футболу серед команд І ліги.

З метою соціального захисту спортсменів і тренерів міста у минулому 2014 році була продовжена виплата грошових винагород. Тільки за звітний рік міським головою в урочистій обстановці вручено винагороди 15 спортсменам та їхнім тренерам з олімпійських видів спорту.

 

Розвиток спортивної інфраструктури

З метою реалізації регіональної і міської Програм розвитку матеріально-технічної спортивної бази  проводились заходи з будівництва, реконструкції, капітального ремонту та утримання спортивних споруд.

Для забезпечення якісного та безпечного відпочинку дітей та поліпшення рівня благоустрою міста протягом 2014 року було продовжено реалізацію міської Програми відновлення та реконструкції дитячих ігрових та спортивних майданчиків.

Були здійснені організаційні та практичні заходи з облаштування та приведення у належний стан майданчиків з ігрових видів спорту, футбольних полів у навчальних закладах міста для проведення змагань з дворового футболу. Фахівцями фізичної культури, учнями загальноосвітніх та спортивних шкіл оздоблено та відремонтовано більшість майданчиків з нестандартним тренажерним обладнання, на яких проводяться заняття з фізичного виховання та навчально-тренувальний процес з учнями дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

З метою створення належних умов для занять у спортивному клубі "Рукопашний бій" проведено капітальний ремонт пристосованого приміщення (151 м кв.) під спортивний зал, яке знаходиться на території  першої міської лікарні. На спортивній базі державного підприємства "Олімпійський навчально-спортивний центр "Чернігів" встановлено бойлер у роздягальні відділення боксу ДЮСШ "Атлет", проведені роботи з облаштування водовідведення з футбольного поля, оснащено освітленням лижоролерну трасу, здійснено переоснащення освітлення тиру, стадіону та прилеглої території спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з лижних видів спорту фізкультурно-спортивного товариства "Україна".

Поступово вирішуючи проблему матеріально-спортивної бази, виконавчим комітетом міської ради затверджено Детальний план території спортивно-оздоровчого комплексу у кварталі вулиці Кільцевої та проспекту Миру, будівництво якого розраховано на кілька років.

 

Незавершеним залишається введення в експлуатацію ФОКу "Домобудівник", ремонт та добудова легкоатлетичного манежу,  реконструкції бігових доріжок ДП "Олімпійський навчально-спортивний центр "Чернігів", проектування сучасного спортивного комплексу на дві тисячі глядацьких місць з усією інфраструктурою по вулиці Пушкіна, 1, поновлення будівництва плавального басейну по вул. Савчука, 7 а. 

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.