12 вересня 2017 р.

У Чернігові розпочався Фестиваль Латвійської культури

Фестиваль Латвійської культури імені Яніса Райніса проводиться в Чернігові вже вдруге. Це спільний творчий проект Чернігівської міської ради, Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, культурно-просвітницького центру «Латві-Арт», Чернігівського Національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка.

Фестиваль проходить за підтримки Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка та Почесного Консула Латвійської Республіки в Чернігові та Чернігівській області Олени Вишнякової.

Проведення фестивалю спрямоване на поглиблення культурного діалогу між містами-партнерами Черніговом та Огре (Республіка Латвія), допомагатиме подальшому духовному зближенню народів Латвії та України.

В основі творчої програми Фестивалю оригінальні твори класиків латвійської літератури Яніса Райніса та Аспазії, творчість латвійських композиторів Андреаса Юр’янса, Яніса Озоліня, Альфреда Кальниня та Раймода Паулса.

У програмі Фестивалю також широко представлена творчість українських поетів та композиторів. Головними виконавцями творчої програми є професійні колективи: Чернігівський академічний камерний хор імені Дмитра Бортнянського; Академічний український народний хор; капела бандуристів імені Остапа Вересая; студентський хор, студенти та педагоги Чернігівського Національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка.

Важливою ознакою Фестивалю є те, що всі твори виконуються як латвійською, так і українською мовами.

У програмі фестивалю:

Відкриття фестивалю до дня народження Яна Райніса в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка

11 вересня 2017 року 15:00

Творча зустріч у Чернігівській ЗОШ № 1 з поглибленим вивченням іноземних мов

26 вересня 2017 року

Виставка художніх робіт Чернігівської дитячої школи «Україна-Латвія очима дітей»

27 вересня 2017 року 18:30

Чернігівський обласний                     філармонійний центр                         фестивалів та концертних                 програм

Тематична концертна програма «Україна-Латвія на шлях духовного єднання»

Автор проекту та головний режисер заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії, мистецтвознавець – Олег Васюта