10 січня 2009 р.

Некролог

Чернігівська міська рада та її виконавчий комітет сумують з приводу смерті на 78 році життя колишнього голови виконавчого комітету Чернігівської міської Ради народних депутатів Степана Балуки. Степан Іванович Балука народився 20 грудня 1931 року у селі Деснянка Чернігівського району у селянській родині. Свою трудову діяльність розпочав ще підлітком. Не маючи можливості навчатися, він працював у військовій частині. Проте завжди мав тягу до знань. Вищу освіту здобув пізніше – у 1964 році закінчив Київський державний університет. Одночасно завершив навчання у Вищій партійній школі. Потім працював у комсомольських органах, перебував на партійній роботі. Професійна діяльність Степана Івановича, його становлення як фахівця високого рівня нерозривно пов'язано з Черніговом. У 1979-1984 роках він працював головою виконавчого комітету Чернігівської міської Ради народних депутатів. Цей час для обласного центру Чернігівщини позначений розвитком мікрорайонів, розбудовою їх інфраструктури, активним житловим будівництвом. З діяльністю Степана Балуки пов'язано спорудження Меморіалу Слави на Болдиній горі, що увіковічив подвиг народу під час Великої Вітчизняної війни і став символічним місцем пам'яті у Чернігові. Також Степан Балука причетний до відкриття Чернігівського юридичного технікуму (сьогодні – Чернігівський інститут права, соціальних технологій та праці). Упродовж 1969-1975 та у 1984 роках очолював навчальний заклад, працював викладачем у Чернігівському педінституті імені Т.Г. Шевченка, заступником директора з юридичних питань ТОВ "Фабрика "Художні промисли". Перебуваючи на заслуженому відпочинку, вів активну громадську діяльність. Степан Іванович завжди був людиною дуже скромною і відкритою у спілкуванні, вирізнявся надзвичайною принциповістю, працездатністю та відповідальністю, цілеспрямованістю, наполегливістю, любов'ю до обраної справи. Серед колег користувався заслуженим авторитетом. Його смерть – тяжка втрата для родини, усіх, хто знав і пам'ятає Степана Івановича Балуку. Соколов О.В., Федоренко Є.О., Кудін Г.Ф., Таванець О.Ф., Літвінов М.І., Лисий Ю.О., Зуб Т.І., Косих В.А., Мельничук В.В., Лисенко О.А., Білоусов О.О., Сенькович М.О., Кожедуб В.П., Віхров С.Г., Глиняний О.І., Сердюк О.В., Тунік-Фриз О.В., Свинарьов В.І.