Субота 15 червня 2019 р. 23:58 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу
Новини

Серед випускників ЧВВАУЛ – десятий космонавт

Серед випускників Чернігівського вищого військового училища льотчиків з'явився ще один космонавт.

Як повідомляють інтернет-видання, наприкінці травня розпочався політ у космос росіянина Романа Романенка (на фото у центрі), сина космонавта і теж випускника ЧВВАУЛ Юрія Романенка.

37-річний підполковник Роман Романенко стартував 27 травня у якості командира корабля "Союз ТМА-15" та бортінженера 20-ої і 21-ої експедицій міжнародної космічної станції.

До складу основної 20-ї експедиції на МКС також увійшли Франк Де Вінне (космонавт Європейського космічного агентства з Бельгії) та Роберт Тірськ з Канадського космічного агентства.

За попередніми даними, тривалість польоту на космічній станції складе 180 діб. Передбачається, що космонавти виконають 50 наукових експериментів, зустрінуть декілька вантажних кораблів, три шаттли і російський малий дослідницький модуль. Крім того, космонавти випробують новий скафандр, обладнаний комп'ютерними елементами.

Голова ради ветеранів ЧВВАУЛ Дмитро Байнетов зазначив, що з радістю сприйняв повідомлення про політ у космос ще одного випускника легендарного училища. "Ми так давно чекали появи десятого космонавта – нашого випускника", - сказав він. Д.Байнетов також підкреслив, що хоче зібрати спогади про навчання Р.Романенка у Чернігові. Крім того, повідомив, що батька космонавта Юрія Романенка буде запрошувати на зустріч випускників у серпні. "Та чи приїде, чи ні – не знаю. Почесний громадянин Чернігова Петро Климук цього року обіцяв", - зауважив голова ради ветеранів льотного училища.


Довідково: РОМАНЕНКО Роман Юрійович народився в 1971 році. Закінчив Ленінградське суворівське училище у 1988 році. Потім став курсантом Чернігівського вищого військового авіаційного училища, після випуску у 1992 році проходив службу у частинах ВПС. За п'ять років служби Р. Романенко налітав близько 800 годин на літаках Л-39 і Ту-134. Кілька разів входив до складу дублюючих космічних екіпажів. У 2006 році у Севастополі проходив тренування щодо дій у разі нештатної посадки апарату, що спускається, на воду у складі умовного екіпажа разом з Михайлом Корнієнком і Дайсуке Еномото (Японія). У космос відправився вперше.
РОМАНЕНКО Юрій Вікторович, 1944 року народження – льотчик-космонавт СРСР, полковник, двічі Герой Радянського Союзу (1978, 1980). Здійснив польоти на "Союзі-26, -27", орбітальній станції "Салют-6", "Союзі-38" і "Союзі ТМ-2, -3" і орбітальному комплексі "Мир" (лютий - грудень 1987). ЧВВАУЛ закінчив в 1966 році.

Ірина Синельник
18 червня 2009 р.
<< попередня  |  наступна >>             головна             повернутись
Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Чи підтримуєте Ви ліквідацію районних в Чернігові рад (Деснянської та Новозаводської)?
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.