Субота 20 квітня 2019 р. 04:10 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу
Новини

Викладачі та студенти увічнили пам’ять видатного математика

Вчора на будинку по вулиці Родимцева, 14 відкрито меморіальну дошку Вивальнюку Лукі Миколайовичу – професору фізико-математичних наук, завідувачу кафедри математики Чернігівського державного педагогічного університету ім.Т.Г.Шевченка. Як зазначили ініціатори встановлення – викладачі та студенти, це перша в історії міста меморіальна дошка, встановлена викладачу-математику.

Лука Миколайович був неординарною, талановитою і видатною людиною, він був не тільки великим педагогом, а ще й учасником війни. з 22 червня 1941 р. по 9 травня 1945 р. – воював з фашистсько-німецькими загарбниками у складі діючих груп Радянської Армії, пізніше, в боротьбі проти імперіалістичної Японії з 9 серпня по 3 вересня 1945 р. Отже, дуже символічно, що відкриття дошки припало саме у день початку Великої Вітчизняної війни, зазначив секретар міської ради Олег Шеремет.

Довідково:
Вивальнюк Лука Миколайович народився 3 листопада 1922 р. в с. Кочубіївка Уманського району Черкаської області в селянській сім'ї. Після закінчення Брестівської середньої школи.
З 24 вересня 1940 р. – в Червоній Армії.
З 22 червня 1941 р. 3 вересня 1945 р – бере участь у війні.
Після закінчення аспірантури згідно з призначенням Міністерства освіти УРСР з 7 січня 1958 р. призначений на посаду старшого викладача кафедри математики Чернігівського державного педагогічного інституту ім. Т.Г. Шевченка, де пройшов шлях довжиною в 43 роки 7 місяців і 24 дні - від старшого викладача до професора, завідувача кафедри.

Професор Вивальнюк Л.М. упродовж 22 років працював завідувачем кафедри математики. Вчений ступінь кандидата фізико-математичних наук Л.М. Вивальнюку присвоєно 15 жовтня 1960 р., а вчене звання доцента – 7 лютого 1964 р. Рішенням Вищої атестаційної комісії при раді Міністрів СРСР від 21 травня 1976 р. Л.М. Вивальнюку присвоєно вчене звання професора.

Професор Вивальнюк Л.М. – був активним та плідним науковцем: автор і співавтор підручників і навчальних посібників з вищої математики, які неодноразово перевидавалися, а також чисельних наукових статей у фахових журналах – всього понад 60.

За багаторічну сумлінну працю по підготовці педагогічних кадрів Лука Миколайович нагороджений знаком «Відмінник народної освіти» і неодноразово – Почесними грамотами університету.

Як ветеран війни має бойові нагороди, зокрема орден «Отечественной войны», медалі «За отвагу», «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941 - 1945 г.г.», «За победу над Японией» і ряд інших.

Лука Миколайович практично поєднав математичну точність з поетичним ліричним словом і влучним гумором, користувався беззаперечним авторитетом серед студентства, професорсько-викладацького складу, педагогічної громадськості і науковців як Людина творча і неповторна, відповідальна, вимоглива, толерантна і доброзичлива.


Відділ зв’язків з громадськістю
міської ради
23 червня 2010 р.
<< попередня  |  наступна >>             головна             повернутись
Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.