1 серпня 2016 р.

У Чернігові відбулися громадські слухання

29 липня в Чернігові відбулися громадські слухання на тему: «Спорудження меморіалу Захисникам України і Героям Небесної Сотні та затвердження проекту реконструкції скверу імені Богдана Хмельницького».

У залі засідань Новозаводської районної у місті Чернігові ради зібралися більше 120 чернігівців, які прийшли висловити свою думку з приводу винесених питань. В обговоренні також взяли участь Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, заступники міського голови Ольга Хоніч, Сергій Фесенко та Валерій Бондарчук.

У порядку денному були такі питання:

1. Визначення місця встановлення Меморіалу Захисникам України і Героям Небесної Сотні.

2. Присвоєння нової назви площі, де буде розміщуватися Меморіал.

3. Визначення архітектурного напрямку та вимог до Меморіалу.

4. Визначення розміру співфінансування: бюджет – громада (меценати).

5. Обговорення та затвердження макету реконструкції скверу імені Богдана Хмельницького.

На початку засідання пам'ять усіх загиблих захисників України присутні вшанували Хвилиною мовчання.

Після обрання лічильної комісії, до складу якої увійшли 5 представників громадськості, перейшли до розгляду першого питання щодо місцерозташування Меморіалу.

Майже всі учасники зустрічі підтримали пропозицію, що майбутній меморіал на площі Героїв Небесної сотні буде знаходитись на місці, де раніше стояв пам’ятник Леніну. Громада також визначилась із його назвою – «Меморіал Захисникам України».

Назву - площа Героїв Небесної сотні – вирішили залишити, оскільки жодна з десяти інших запропонованих назв не назбирала більшості голосів.

Присутні обговорили, але не затвердили питання щодо архітектурного напрямку Меморіалу та вимог до нього, пропорційності його співфінансування та макету реконструкції скверу ім. Б. Хмельницького.

При обговоренні джерел фінансування Меморіалу Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко пообіцяв:

- Якою б не була визначена сума, я особисто як мешканець міста Чернігова десяту частину від визначеної суми з частини фінансування громадськості беру на себе.

Відеосюжет ТРА "Новий Чернігів"